Financie: Société Générale plánuje zatvoriť 600 pobočiek vo Francúzsku

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Paríž 7. decembra (TASR) – Francúzska banka Société Générale v pondelok oznámila, že plánuje v najbližších piatich rokoch zatvoriť 600 pobočiek na domácom, francúzskom trhu v rámci konsolidácie svojej siete v krajine.

Banková skupina uviedla, že zlúči pobočky Société Générale s pobočkami svojej dcérskej spoločnosti Credit du Nord, čo povedie k zatvoreniu a nešpecifikovanej strate pracovných miest.

Sébastien Proto, zástupca generálneho riaditeľa skupiny, agentúre AFP povedal, že nedôjde k nútenému prepúšťaniu, pretože skupina sa bude spoliehať na odchod zamestnancov do dôchodku a „prirodzené odchody“.

Banka Société Générale chce znížiť náklady po tom, čo v prvých šiestich mesiacoch roka vykázala stratu viac ako jednu miliardu eur.

Tradičný bankový sektor prechádza na celom svete obrovskými zmenami z dôvodu klesajúceho dopytu po osobných službách v pobočkách, ako aj pre konkurenciu nových tzv. „fintech“ skupín.

Société Générale dodala, že plánuje do konca roka 2025 znížiť počet svojich pobočiek na 1500 zo súčasných 2100.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *