IAPŠ: Chce otvoriť diskusiu o kolúznej väzbe, o stretnutie požiadala M. Žilinku

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Bratislava 13. januára (TASR) – Iniciatíva advokátov za právny štát (IAPŠ) žiada otvorenie celospoločenskej diskusie o inštitúte kolúznej väzby a jej paralelnej aplikácii s inštitútom kajúcnika. V tejto súvislosti požiadala 5. januára listom o stretnutie generálneho prokurátora Maroša Žilinku. TASR o tom informoval jeden z iniciátorov IAPŠ Matej Marhavý s tým, že zo strany generálneho prokurátora zatiaľ nemá odpoveď.

Iniciatíva považuje za vážny problém slovenského justičného systému, že podmienky obvinených osôb v kolúznej väzbe sú horšie ako podmienky právoplatne odsúdených vo výkone trestu zaradených do maximálneho stupňa stráženia. „IAPŠ zároveň chápe, že takéto zmeny nemôžu byť pripravené za zatvorenými dverami, ale je nutné, aby sa o danom probléme otvorila celospoločenská diskusia,“ dodal Marhavý.

Iniciatíva zverejnila tiež manifest, v ktorom okrem iného apeluje na generálneho prokurátora, aby v rámci trestného konania nastolil a striktne dohliadal na zákonnosť postupu orgánov činných v trestnom konaní. Zároveň vyzýva širokú verejnosť, aby nerezignovala na spravodlivosť v justícii. Manifest podľa IAPŠ doteraz podporilo 92 advokátov.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
One thought on “IAPŠ: Chce otvoriť diskusiu o kolúznej väzbe, o stretnutie požiadala M. Žilinku

  • 13. januára 2021 at 15:31
    Permalink

    TOTO sa mi páči, TOTO sa mi VEĽMI páči! ČINY!!!
    Ľudia sa nesmú bagrovať!!!

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *