Interpol sa teraz venuje tomuto prosím pekne :Zločinecké gangy môžu ohroziť vakcinačné kampane proti koronavírusu

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Paríž 2. decembra (TASR) – Medzinárodná organizácia policajná organizácia Interpol v stredu upozornila na hrozbu, ktorú by mohli predstavovať skupiny organizovaného zločinu počas nadchádzajúcich vakcinačných kampaní proti novému koronavírusu. Zločinecké gangy by sa podľa Interpolu mohli pokúsiť zmocniť vakcín alebo distribuovať falošné očkovacie látky, informovala agentúra AFP.

„Zatiaľ čo sa (jednotlivé) vlády pripravujú na distribúciu vakcín, zločinecké organizácie plánujú, ako sa infiltrovať do dodávateľských reťazcov alebo ich prerušiť,“ uviedol šéf Interpolu Jürgen Stock.

„Kriminálne skupiny budú na nič netušiacu verejnosť útočiť prostredníctvom falošných webstránok a liečiv, ktoré by mohli predstavovať vážne riziko pre ich zdravie a dokonca aj životy,“ dodal.

Varovanie Interpolu je určené vládam po celom svete.

Organizácia už v júli upozornila, že sa na trhu začali šíriť falošné testovacie súpravy na ochorenie COVID-19 a iné falšované zdravotnícke produkty. Zločinci sa tak pokúšali zarobiť na snahe jednotlivých krajín zabezpečiť si dostatočné zásoby takýto produktov.

Jednotka Interpolu pre počítačovú kriminalitu nedávno vyšetrovala približne 3000 webstránok prepojených na obline lekárne, ktoré predávali neschválené lieky a zdravotnícke produkty. Približne 1700 z nich okrem toho používalo aj phishing a iný škodlivý softvér, aby získavali osobné údaje používateľov.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *