J. Laššáková o prezidentke: Mohla byť štátničkou, stala sa fackovacím panákom

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Čo možno mohla a mala urobiť prezdentka Z. Čaputová podľa J. Laššákovej, ktorá článku dala nadpis „ŽIJEM V DVOCH PARALELNÝCH SVETOCH.“

Asi je to kompasom vo mne, ale strávila som včerajší deň s ľuďmi, ktorí sú úplne iní než ja. Vlastne, každý z nás, kto sme včera sedeli pri jednom stole, má úplne iný životný príbeh, iné zázemie, skúsenosti, skrátka všetci máme niečo iné za sebou. Včera sa však dokázali k jednému stolu posadiť ľudia, ktorých názory sú odlišné, napriek tomu alebo možno práve pre to sme sa zišli, porozprávali a dobre sa zabavili. Vážení príslušníci NAKA a ostatných zborov, kamery boli vypnuté, ja mám zahraničné mobilné telefónne číslo, môžete pokojne vypnúť motory. Dôkazné prostriedky a dôkazy nebudú.

PARALELNÝ SVET ČIERNEHO HOROROVÉHO PREDSTAVENIA – PRVÉ DEJSTVO

Zároveň včera blonďavá figurína vymenovala vraj novú vládu. Zopakujem to, čo som napísala v statuse zo dňa 30. marca 2021: Od vymenovania Igora Matoviča za akéhokoľvek ministra novej vlády, čokoľvek sa na Slovensku stane, za to nesie politickú zodpovednosť Zuzana Čaputová. Včera som s napätím pozerala na hodinky. Moja naivita a viera v dobro a v správne veci mi asi velili do poslednej sekundy nestrácať nádej. Dnes a kedykoľvek v budúcnosti sa ozývajú a aj budú ozývať „elitní“ odborníci a budú sa snažiť vysvetliť budúce kroky a budúce pochybenia novej vlády. Po skúsenostiach z uplynulých 12 mesiacov a toho, čoho sme boli svedkami na politickej a vládnej úrovni, nie je otázkou, či nejaká vládna kríza nastane. Otázkou je iba to, kedy sa znova spustí v plnej sile. Odporúčam stávkovým kanceláriám reflektovať tento politický fakt.

Pre mnohých ešte stále ikona štátnických rozhodnutí, Zuzana Čaputová, poskytla vyjadrenie. Nájdete ho na fotke pod statusom. Vážená pani prezidentka, odporúčala by som vám prečítať si Ústavu SR. Nikto, opakujem nikto nemá žiadnu právomoc zasahovať vám do toho, koho vy vymenujete za premiéra či za člena vlády. Vaše vyjadrenie, že v prípade odmietnutia vymenovať za ministra Igora Matoviča by malo za následok, že on by demisiu ani nepodal, je vrcholom zavádzania a klamania verejnosti! Vy si pamätáte vôbec, čo je obsahom prezidentského sľubu? Viete ešte vôbec, že ste ho skladali?! Chcete nám snáď naznačiť, že ste boli VYDIERANÁ?! Toto si máme myslieť?!

FROM HERO TO ZERO

Mali ste dve možnosti. Mohli ste Matovičovi „sľúbiť“ čokoľvek a zachovať sa štátnicky! Mohli ste nedodržať sľub daný jednému človeku, ktorý mesiace tyranizoval každého vo svojom okolí, presadzoval a uplatňoval nesprávne riešenia, ktorých realizáciu zabezpečoval formou vydierania vlastných občanov a dokonca na to zneužíval silové zložky štátu. Mohli ste mu sľúbiť hocičo, nedodržať to, pretože každý príčetný občan by chápal, že vás k tomu viedla ochrana štátu, na čele ktorého stojíte. Alebo sa vydať po ceste byť figurínou, bábkou a podržtaškou jedného jediného človeka.

Stať sa fackovacím panákom namiesto štátnikom ste si vybrali vy! Bolo to čisto vaše rozhodnutie. Pretože v momente, keď Igor Matovič podal demisiu, ste mali konať v prospech Slovenska. Vy ste sa však na „túto krajinu“, ako moju vlasť nazývate, zvysoka vykašľali a vymenovali ste za ministra financií človeka, ktorý nie je schopný riadiť ani len rodinný rozpočet a ako sám tvrdí, preto ho odovzdal svojej manželke.

Pani prezidentka, kto vám poradil, že riadiť rozpočet štátu je jednoduchšie ako riadiť ten domáci a tvrdiť vám, že riadenie rezortu financií Igor Matovič zvládne? Marián Leško? Martin Strižinec? Či iný „elitný“ génius? Celkom by ma zaujímalo meno tohto elitného intelektuála, ktorý oblažuje vašu hlavu takýmito sprostosťami. Je tento poradca platený aj z mojich peňazí? Ktoré od dnes, len tak mimochodom, bude strážiť Igor Matovič. Blahoželám. Tomu sa hovorí „from hero, to zero“ – z hrdinu na/k nulu(e) ste sa prepracovali vy sama, pani prezidentka!

PRVÝ APRÍL A VEĽMI ZLÝ ŽART

Žiaľ, protokol nepozná nič také, že „Prvý apríl“. Vami vymenovaná vláda je ex constitutione vládou Slovenskej republiky. Pevne verím, že do konca svojho mandátu si dáte tú námahu a aspoň si Ústavu SR prelistujete. To, že by ste si ju prečítali a dokonca chápali, čo držíte v rukách, po včerajšku ani len nepredpokladám.

Sklamali ste a veľmi. Všetkých, všetko a zachovali ste sa ako Paul von Hindenburg, keď vymenoval Adolfa Hitlera za predsedu vládu. Vlastne horšie! Vy totiž s Igorom Matovičom skúsenosti máte! Avšak asi toto má byť vami predstieraná nekonfliktná nová politika, v rámci ktorej ľudia ako vy opatrne našľapujú popri chrapúňoch, ale nedokážu prevziať zodpovednosť za svoje činy a dokázať, že sú schopní rozhodnúť sa správne v prospech občanov a Slovenska. Sama ste to povedali vo svojej predvolebnej kampani: „…aby bolo Slovenskou krajinou, kde sa ľudia nebudú báť umierať!“

Nenapadlo vám, že sú ľudia, ktorí by tu aj radi žili…? Po tom, čo ste opätovne vymenovali Máriu Kolíkovú, asi ani nie, však!

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
2 thoughts on “J. Laššáková o prezidentke: Mohla byť štátničkou, stala sa fackovacím panákom

 • 3. apríla 2021 at 11:21
  Permalink

  Z tej našej „smetiskovej excelencie “ nebude nikdy štátnik. Je to len americký poskok a riťolez. A keďže teraz ide o prípravu na vojnu na Ukrajine, tak tam všetci fašistickí proamerický zmrdi museli zostať. Len dúfam, že sa Rusi zastavia až v Lisabone

  Reply
 • 3. apríla 2021 at 17:03
  Permalink

  Ona nemôže byť štátnikom , tak ako Matovič nemohol byť predsedom vlády , obaja na to proste nemajú . Nemôže byť štátničkou prezidentka , ktorá je len úspešným marketingovým produktom nič viac , nič menej . Dobrá marketingová agentúra dnes urobí prezidenta aj z plyšového medvedíka , základom je že , ľudia v tom mori informácii nie sú schopní sa orientovať . To je aj prípad Čaputovej , ktorú predstavili ako úspešnú bojovníčku za spravodlivosť , stačila k tomu kauza pezinskej skládky . Ľudí už nezaujímalo to , Čaputová vôbec nebola tá vďaka ,ktorej sa tá kauza skončila úspešne pre obyvateľov Pezinka , že to bola zásluha iných .

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *