J. Laššáková: Viem, kto je za zadržaním Pčolinského

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Právnička Judita Laššáková sa vyjadrila k zadržaniu riaditeľa SIS. Vo svojom statuse na sociálnej sieti poukazuje okrem iného na to, že „elitní komentátori“ sa vyjadrujú k tomu, aby prezidentka Čaputová zbavila Pčolinského mlčanlivosti. Tá prezidentka, ktorá podľa nich je údajne len ceremoniálna figúrka.

Judita Laššáková: Ospravedlňujem sa, ale už tretí deň sa bavím. A dávam to „na Danka“!„Ja si to užívam!Ja sa cítim dobre!“

Panika, ktorá na Slovensku vypukla, by bola naozaj humorná, keby to nebola tragédia. Ten zmätok, to tápanie v tme! To prekvapenie! Fu, niektorí rozdýchavajú ťažko…

Po zadržaní riaditeľa SIS sa politici predháňajú všakovakými teóriami, kto za touto akciou stojí. Ja viem, tak to môžem prezradiť!

Orgány činné v trestnom konaní! Policajti a prokurátor. V tomto konkrétnom prípade prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry.

Nie nevyhnutne to musí byť samotný riaditeľ ÚŠP, všakáno. Denníky a ich komentátori sa predháňajú rôznymi konšpiračnými teóriami. Za zmienku stojí tá, podľa ktorej Peter Bárdy v relácii .týždňa vyslovil tézu, že „nie je náhoda, že NAKA rozrazila dvere riaditeľa SIS deň po tom, čo zasadala vláda“.

To ako fakt?! Z tohto a tomuto podobných vyjadrení je už dnes jasné, že takíto novinári sa neriadia faktami dnes a nerobili to ani predtým.

Obohacujú svojich čitateľov svojimi úvahami a svoje pocity vydávajú za fakty. Nestačím sa diviť, ako túto tému komentujú. Ani nehovoriac o tom, ako sa zmenili oslavné ódy na „kajúcnikov“, ktorí „natierali“ smerákov. Vtedy to bolo super, dnes to nejako pokrivkáva. Už tri dni sa všetci čudujú, ako je možné, že stačí výpoveď iba jedného kajúcnika.

Tak sa skúsme zastaviť.

To, že pri tomto zatýkaní, zadržaní, vykopávaní dvier neasistovali novinári tak, ako to bolo zvykom takmer vždy predtým, nie je zlyhaním polície. Je to z ich strany konečne dobre urobená práca. A je to dôkaz, že keď je vôľa, tak existuje aj cesta ako pripravovanú akciu v záujme dosiahnutia spravodlivosti utajiť.

Na záver mám prosbu: Nechajme všetci robiť políciu jej prácu. Vykonáva ju podľa platných právnych predpisov. Ministri a hlavne predseda vlády si tiež majú robiť svoju prácu, a nie vzdychať na tlačovkách!

Dnes bude súd rozhodovať o vzatí či nevzatí do väzby riaditeľa SIS. Tak uvidíme, ako rozhodne. Hlavne nech koná spravodlivo a nezávisle. Nie je správne, aby rozhodnutie súdu ovplyvňovali všetci na okolí. Súd a aj OČTK sa má riadiť zákonmi a tým, čo je v spise.

A ešte malá perlička na záver: Neskutočne ma pobavilo, ako zrazu všetci vykrikovali, aby prezidentka SR okamžite pozbavila riaditeľa SIS mlčanlivosti! Tá prezidentka, ktorá podľa týchto „elitných komentátorov“ všakovakej chuti a vône nemá žiadne kompetencie a je len „ceremoniálnou figúrkou“?! Tá prezidentka?!

Tieto osobnosti žurnalistického neba plniace svojimi názormi titulky novín a hlavy svojich čitateľov by si už mali vo svojej hlavičke ujasniť, či je alebo nie je prezident SR ústavný činiteľ, ktorý „svojím rozhodovaním zabezpečuje riadny chod ústavných orgánov“ (čl. 101 ods. 1 druhá časť druhej vety Ústavy SR)!

P. S.: Vladimír Pčolinský má vypovedať o trestnej činnosti, ktorá je mu kladená za vinu, nie o utajovaných skutočnostiach, ktoré sa dozvedel počas krátkeho výkonu funkcie riaditeľa SIS.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


One thought on “J. Laššáková: Viem, kto je za zadržaním Pčolinského

  • 14. marca 2021 at 19:57
    Permalink

    To je strašne naivné videnie polície. Polícia nie je jeden človek, ale celá skupina častokrát páchajúca organizovanú trestnú činnosť. AJ AK by sme teda vychádzali z toho, že teraz policajti obvinili spravodlivo a že teda ten Pčolinský má naozaj niečo za nechtami, tak nech, lebo veď to aj u mafie je, že ak niekto kradne, alebo robí nejaké blbosti, ktoré neboli dohodnuté v rámci mafie, teda že prekračuje svoje „kompetencie“, tak to vie byť aj v mafii vyriešené ručne stručne. To ale neznamená, že teraz je mafia garanciou spravodlivosti, alebo zákonnosti. Čiže aj ja by som tu dával pozor, nepodľahnúť prehnanému optimizmu ohľadom polície, lebo ten personál sa nezmenil, ten je ten istý.

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *