Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Bratislava 11. apríla (TASR) – Aktivitu ministra financií Igora Matoviča (OĽANO) okolo ruskej neregistrovanej vakcíny Sputnik V treba brať pragmaticky. Ďalšie zahraničnopolitické témy zo strany ministra financií by riešené už nemali byť. Uviedol to minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO) v diskusnej relácii TA3 V politike.


      „Pokiaľ niekto urobil množstvo prvých krokov v súvislosti s vakcínou Sputnik V, nech to dokončí. Je to dobeh témy. Myslím si, že ďalšie zahraničnopolitické témy zo strany ministra financií už riešené nebudú,“ uviedol minister. Pripomenul, že pol milióna obyvateľov krajiny má záujem o očkovanie len ruskou vakcínou. „A to je dôležité z hľadiska kolektívnej imunity,“ dodal Naď.


      Podľa neho Rusko využíva vakcínu na svoju propagandu a v tomto dáva za pravdu ministrovi zahraničných vecí Ivanovi Korčokovi (nominant SaS), že ide o informačnú hybridnú vojnu. „Ale ak sa ukazuje vakcína ako účinná, dávam to bokom,“ skonštatoval Naď.


      Uznal však, že niektoré výroky Matoviča počas návštevy Maďarska v súvislosti s vakcínou neboli vždy úplne šťastné. Rovnako sa mu nepáčilo, ako sa poslanec Juraj Gyimesi (OĽANO) vyjadril o diplomacii Slovenska. 

      Minister v súvislosti s vyslovením dôvery vláde problémy neočakáva. Vláda tiež podľa neho neplánuje výraznejšie zmeny vo svojom programovom vyhlásení. „Rezort obrany len vyškrtne veci, ktoré už boli zrealizované. Opäť sa ako vláda zameriame na boj proti korupcii, či na čistotu životného prostredia,“ spresnil Naď.


      Minister obrany si zároveň stojí za nákupom nových radarov. Zdôraznil, že majú slúžiť na ochranu vzdušného priestoru krajiny a poslúžia aj na východných slovenských hraniciach v boji proti pašerákom, čo ekonomike podľa neho ušetrí tisíce eur. „Urobili sme nanovo súťaž, vyhrala síce tá istá firma ako predtým, ale vysúťažili sme to o 11 miliónov lacnejšie. Nastavili sme inak podmienky. Napríklad, aby sme sa podieľali aj na výrobe radarov, nielen na opravách,“ doplnil Naď. Zároveň očakáva ďalšie investície do obrany, peniaze chce využiť najmä efektívne.   

Reakcia Ľuboša Blahu nenechala na seba dlho čakať a na sociálnej sieti to ministrovi Naďovi spočítal.

FB Ľuboš Blaha:

Hnutie OĽaNO je už kompletne mimo reality. A myslím to v dobrom. Dostať luxusný priestor v TA3 bez oponentúry a poslať tam práve Jaroslava Naďa? Oni už asi fakt nechcú, aby ich ešte niekto volil.

 1. Od ministra Naďa sme si vypočuli štandardné zväzácke ódy na NATO a zbrojenie. Už som len čakal, kedy si začne pospevovať americkú hymnu. Hej, hej, lebo presne toto potrebuje Slovensko uprostred pandémie. Vojenskú techniku!
 2. Treba nakupovať radary a kašľať na živnostníkov. Blahoželám, pán minister, vaši voliči musia byť nadšení. Nič sa im v čase krízy nezíde viac ako taký radar.
 3. Naď tam mlel niečo o tom, že sa ohradzuje voči „zvrhlej kritike takých politikov ako je Blaha“, že nám teraz vojenské radary netreba. Všimli ste si, aký štátnický pokoj z neho sršal?
 4. No chápete – ten zlý Blaha v čase pandémie vidí aj iné priority ako vyhadzovať 150 miliónov na radary! Viete si vôbec predstaviť niečo zvrhlejšie?
 5. V čase, keď tu zúri svetová pandémia, zomrelo vyše 10 tisíc ľudí, štát sa nehorázne zadlžil a ekonomika je na pokraji priepasti – áno, v tejto chvíli netreba liať peniaze na záchranu životov, ale na armádu! Tlieskam, pán minister!
 6. Načo za 150 miliónov nakúpiť lieky, načo nakúpiť ivermektín, načo pomáhať ľuďom, načo to všetko, keď môžeme nakúpiť vojenské radary a robiť vojenské kšefty s USA a Izraelom?
 7. A potom po tejto nenávistnej tiráde sa minister obrany zachechce a povie, že nadávať na iných nie je jeho štýl a udivene skonštatuje: „mňa ste určite nepočuli niekomu nadávať“.
 8. To povie chlapík, ktorý protestujúcich Slovákov nazval „opicami“. Chlapík, ktorý do politiky vniesol toľko hystérie, nenávisti a zadubenosti, že už je na smiech aj provládnym médiám… To nevymyslíš, to je Naď.
 9. Perfektná bola aj tá časť, keď Naď dementoval vojenské presuny cez Slovensko. Vraj je hrozné, ako si „samozvaní analytici“ vymýšľajú. A sú teda tie presuny?, pýta sa moderátor. Áno, sú, potvrdzuje Naď. Skoro mi vytryskla ranná káva.
 10. Ale Naď sa dušuje, že tieto presuny vojakov sú kvôli plánovaným vojenským cvičeniam, nie kvôli Rusku. Ja len, že aj ruská armáda sa po svojom území presúva kvôli dlhodobo plánovanému vojenskému cvičeniu – tak čo to potom Naďovi prekáža?
 11. Malá rada pre kolegov z OĽaNO – zoberte kľúčik, zamknite ministra Naďa niekam hlboko do pivnice a pustite ho von až po predčasných voľbách. Už ho do telky fakt nepúšťajte, pre vaše dobro. Ozaj v dobrom.
 12. Práve zo štúdia TA3 odišiel Naď a prišiel štátny tajomník Klus z SaS. Zacnelo sa mi po Naďovi… Klus práve Slovensko oboznámil tým, že 10 tisíc obetí Covidu je vlastne úspech a sme na tom úplne skvele. Prepínam. Toto naozaj nedám.

Pozeráte, priatelia? :-)

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


One thought on “J. Naď dopovedal a Ľ. Blaha ho zotrel

 • 12. apríla 2021 at 7:59
  Permalink

  Fajne, pán Blaha. Trefnejší opis „hviezdenia“ týchto dvoch trtkov si neviem predstaviť.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *