J.Naď sa pochválil zvýšením vojenských výdavkov, rovnako aj nasadením vojakov v ,,boji proti pandémií“, hovoril aj o boji proti ,,dezinformáciám“

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Foto. TASR- Jaroslav Novák

Bratislava 21. januára (TASR) – Minister obrany SR Jaroslav Naď dnes na pôde rezortu obrany rokoval s veliteľom Spoločného veliteľstva síl NATO (Joint Force Command) v Brunnsume gen. Jörgom Vollmerom o aktuálnych otázkach obrany a bezpečnosti, ako aj multilaterálnej spolupráci v rámci NATO. Pri tejto príležitosti mu predstavil základné piliere strategických dokumentov SR v oblasti obrany a bezpečnosti a informoval ho o tiež o nasadení príslušníkov Ozbrojených síl SR v boji proti pandémii COVID-19.

„K riešeniu aktuálnych výziev, ktorým čelia všetky krajiny Aliancie, či už ide o výzvy v oblasti bezpečnosti a obrany, boj s pandémiou COVID-19, boj proti dezinformáciám alebo hybridným hrozbám, musíme pristupovať spoločne. Nové strategické dokumenty – Bezpečnostná stratégia SR a Obranná stratégia SR potvrdzujú definíciu postavenia Slovenskej republiky ako pevnej súčasti euroatlantického priestoru, čím zároveň vysielame jasný signál, že nám na spoločných riešeniach záleží,“ uviedol minister obrany Jaroslav Naď.

Šéf rezortu obrany priblížil gen. J. Vollmerovi pokrok a plány v oblasti modernizácie a rozvoja infraštruktúry Ozbrojených síl SR vrátane plánovaného obstarania novej 3D rádiolokačnej techniky pre potreby vzdušných síl. Pozornosť bola venovaná aj plneniu medzinárodných záväzkov, okrem iného záväzku vynaložiť 2 % HDP na obranu do roku 2024. „Bol by som rád, keby sa tento záväzok daril napĺňať kontinuálne,“ povedal minister obrany J. Naď.

Priestor dostala aj diskusia o zahraničných misiách, operáciách a aktivitách, v ktorých OS SR pôsobia. Dodal, že Slovensko plánuje v priebehu tohto roka navýšiť počty profesionálnych vojakov vo veliteľských štruktúrach NATO.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
2 thoughts on “J.Naď sa pochválil zvýšením vojenských výdavkov, rovnako aj nasadením vojakov v ,,boji proti pandémií“, hovoril aj o boji proti ,,dezinformáciám“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *