Ján Čarnogurský ml.: Matovič sa fotil s ruskou vakcínou a v tom jeho človek hlasoval za sankcie voči Rusku

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Advokát Ján Čarnogurský ml. vo svojom statuse zhrnul, aké paradoxy sa včera udiali.

PREMIÉR SA ODFOTIL S RUSKOU VAKCÍNOU A PREMIÉROV ČLOVEK V EÚ ZAHLASOVAL ZA ROZŠÍRENIE SANKCIÍ PROTI RUSKU

Znie to ako schizofrénia, ale nie je, je to iba paradox, pretože sa to udialo v rovnaký deň. Malé Slovensko závislé na zahraničí sa zmieta medzi riešením vlastných problémov a zahraničnými záujmami.Slovensko je týždne celosvetovým lídrom v počte úmrtí na kovid, a dokonca pánovi premiérovi začali drasticky klesať preferencie v prieskumoch. To druhé nakoniec rozhodlo.

Pán premiér sa preto rozhodol vykonať dramatický marketingový ťah a konečne objednal vakcínu Sputnik V z Ruska, o ktorej je známe, že nielen funguje veľmi dobre, ale má minimálne vedľajšie účinky. Rusko vakcínu okamžite dodalo a pán premiér sa s ňou bežal odfotiť na letisko v Košiciach.

Pán premiér sa len tak fotí s ruskou vakcínou a s americkou vakcínou, ktorú nám americká strana napriek zmluve odmieta dodávať, sa ??????????To americká strana nemohla nechať len tak.

Okamžite musel ich zástupca pán poslanec Zaľudí Tomáš Valášek vystúpiť z poslaneckého klubu, s odôvodnením (voľne preložené do ľudskej reči):

Ostentatívne vystupujem z koalície! Je mi jedno, že bez vakcíny Sputnik V zomrie o pár tisíc Slovákov viac. Táto vakcína sa nepáči mojím priateľom z USA a z Bruselu, a preto musíme radšej obetovať slovenské životy, len aby sme mojich priateľov uspokojili. Veď hovoria perfektne po anglicky a Rusko neznášajú, a preto musíme Rusko neznášať aj my, a to aj za cenu slovenských životov.

Toto je iba marketingové vyhlásenie, v parlamente zostávam a budem hlasovať s koalíciou a poberať všetky výhody ako doteraz! (koniec voľného prekladu z politického jazyka).

Možno bude musieť ísť pán premiér na koberec k Emanuelovi do Paríža alebo niekde inde, uvidíme.V každom prípade, história sa opakuje.

Po vypuknutí nášho „prvého“ SNP v roku 1944 bolo povstanie v krátkom čase potlačené a skutočné oslobodenie prišlo až s ruskými vojakmi o niečo neskôr.

Naše „druhé“ SNP, čiže plošné testovanie alebo skríning, bolo tiež po pár týždňoch od vypuknutia drasticky potlačené a počet mŕtvych obetí prevýšil počet obetí z roku 1944. Tiež nám teraz pomoc prišla z Ruska.

Americké a anglické vakcíny včas neprídu. Vraj nejaké vážne dôvody. V Rusku však majú nielen vakcíny na kovid, ale aj lieky. Úmrtnosť na kovid v Rusku výrazne klesla, prestali kovid považovať za životnú drámu. Možno, ak pánovi premiérovi preferencie klesnú ešte viac, skúsi doviezť aj lieky na kovid, aby mal novú fotku.

Ján Kollár už pred 200 rokmi vedel svoje: Neb raději k velikému přichyl tomu tam se dubisku,jenž vzdoruje zhoubným až dosaváde časům.Myslel tým Rusko.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *