Juhovýchod Turecka zasiahlo zemetrasenie s magnitúdou 5,0

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Istanbul 3. decembra (TASR) – Zemetrasenie s magnitúdou 5,0 zasiahlo vo štvrtok provinciu Siirt s rovnomennou metropolou na juhovýchode Turecka. Oznámili to turecký úrad pre odstraňovanie následkov katastrof AFAD a americká geologická služba USGS.

Úrad AFAD vo štvrtok ráno uviedol, že zatiaľ neboli hlásené obete ani škody. Zemetrasenie sa vyskytlo o 08.45 h miestneho času (06.45 h SEČ) v hĺbke 20 kilometrov, dodala tlačová agentúra AP.

Turecko pretínajú zlomové línie a tento rok ho zasiahli už dve silné zemetrasenia – jedno v západnom prístavnom meste Izmir minulý mesiac, keď zahynulo 117 ľudí, a druhé v januári v provincii Elazig, kde prišlo o život 41 ľudí.

Pri silnom zemetrasení na severozápade Turecka v roku 1999 zomrelo najmenej 17.000 ľudí.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *