Juraj Draxler: Bude to turbulentná jar

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Súbežne s výmenou vlády sa rozbehli propagandistické akcie, ktoré majú túto koalíciu zachrániť v očiach verejnosti. Tí istí novinári, ktorí pred rokom vyzdvihovali Matoviča a videli v ňom nečakaného štátnika, dnes na ružovo maľujú Hegera. Ten istý arogantný Heger, akého sme ho videli aj v nedávnych televíznych reláciách, je údajne milý a pokojný človek, dokonca dobrý manažér ?.

To treba prejsť s humorom, prax čoskoro ukáže.

Humorná ale nie je situácia Slovenska. Navyše, politické turbulencie sa s vysokou pravdepodobnosťou do leta ešte zvýšia. Je dosť možné, že zatýkania budú pokračovať, a dotknú sa pomerne citlivo oboch hlavných opozičných strán. A naštrbí to, pochopiteľne, aj dôveru spoločnosti v nich.

Čo je teraz dôležité? Predstaviť verejnosti aj alternatívy, aby sa tá nebála predčasných volieb. Ale tiež zvyšovať tlak.

Vláda síce je pripravená predlžovať núdzový stav aj do konca roka, ak jej to Ústavný súd neprekazí (a infekcie sa v mnohých krajinách už dostávajú do tretej vlny, u nás to asi tiež nebude v dohľadnej dobe bohvieaké, takže zámienka bude), ale ako občania jednoducho máme právo vyjadriť svoje politické názory a budeme to robiť čoraz dôraznejšie.

Sľúbil som, že ak bude treba, budeme blokovať niektoré inštitúcie, a už nielen symbolicky.

Cieľom, samozrejme, je, aby sa postupne pridali aj ďalší. Dnes sú napríklad ľudia vnútri ministerstiev a iných verejných orgánov väčšinou úprimne zdesení z tejto vlády, ale treba, aby prekonali strach o svojich skúsenostiach hovoriť aj verejne. Takisto sa síce veľa ľudí bojí, pochopiteľne, o živobytie, ale nejaké formy štrajkových aktivít jednoducho budeme potrebovať. A ja urobím všetko preto, aby som ľudí a organizácie presvedčil, aby sa zapojili.

Bude toho ale ešte viac. Znovu ale zdôrazňujem, najmä musíte byť pripravení zapájať sa všetci. Najbližšia príležitosť bude budúci týždeň, detaily čoskoro, ale nebude to nič zložité.

Najmenej teraz treba ľudí, ktorí mudrujú po fejsbukoch a maximálne si niekde prídu na chvíľu zakričať. Naopak, potrebujeme takých, ktorí sa reálne, čo najaktívnejšie budú zapájať. Teším sa na vás ?.

Zdroj: Facebook Juraja Draxlera

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


2 thoughts on “Juraj Draxler: Bude to turbulentná jar

 • 30. marca 2021 at 14:49
  Permalink

  Tak toto ste vystihol pán Draxler: Súbežne s výmenou vlády sa rozbehli propagandistické akcie, ktoré majú túto koalíciu zachrániť v očiach verejnosti. Tí istí novinári, ktorí pred rokom vyzdvihovali Matoviča a videli v ňom nečakaného štátnika, dnes na ružovo maľujú Hegera. Ten istý arogantný Heger, akého sme ho videli aj v nedávnych televíznych reláciách, je údajne milý a pokojný človek, dokonca dobrý manažér ?. Súhlasím, že médiá, novinári, redaktori majú silu a ohlupujú národ. Oni robia politiku. Vedia z blbca urobiť génia a alebo ináč z bieleho čierne a z čierneho biele. Aký je teraz Heger sladučký, chrumkavý že?

  Reply
  • 30. marca 2021 at 15:40
   Permalink

   Presne tak , novinári sa chovajú ako predajné devy . dnes hosana a zajtra ukrižuj . To čo sa dnes deje , aká je situácia je ich dielo . To už nie sú žiadne nezávisle , objektívne média , sú v službách tých ,ktorým vyhovuje chaos , apatia občanov , nezáujem o veci verejne .

   Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *