Juraj Draxler: EXKLUZÍVNE: Matovičov „zázračný advokát“ Michal Miškovič si aj po zastavení výkonu advokácie…

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

EXKLUZÍVNE: Matovičov „zázračný advokát“ Michal Miškovič si aj po zastavení výkonu advokácie od Slovenského pozemkového fondu, organizácie pod kontrolou OĽaNO, vyfakturoval 133 tisíc eur!!!

V lete som podával trestné oznámenie v súvislosti s tým, ako rôzne organizácie pod vedením OĽaNO (Slovenský pozemkový fond, Tipos, Ministerstvo životného prostredia) pouzatvárali hneď po voľbách s neznámym právnikom, ale zhodou okolností dobrým známym Matoviča a Hegera, zmluvy za 829 tisíc eur. Ten už predtým zarábal na ďalších dvoch subjektoch pod kontrolou OĽaNO, trnavskej a žilinskej župe.

Upozornil som vtedy na veľmi zvláštne súvislosti, napríklad: „Pred jeho príchodom si žilinská župa platila právne služby v rozsahu 17 tisíc eur (rok 2018). V roku 2019 však nastúpil advokát Miškovič a župa mu za právne poradenstvo (teda nie konkrétne právne služby!) vyplatila 116 tisíc eur!!!Fakturoval im právne poradenstvo v priemere 7 hodín denne za každý pracovný deň roka!!! V podstate bol akoby zamestnancom župy na plný úväzok – ale za plat 72 eur za hodinu.“

Popri tom sa tento neznámy advokát stal členom Legislatívnej rady vlády (!!) a poradcom ministra financií Hegera, dnešného premiéra.

Trestné oznámenie som išiel podať priamo na NAKA. Spustil sa krik a prišlo sa na to, že pán Miškovič bol už dlhšie stíhaný a neskôr aj obžalovaný a tak mu Slovenská advokátska komora pozastavila výkon advokácie. Navyše sa na dané zmluvy so štátnymi subjektmi pozrel Úrad pre verejné obstarávanie, konštatoval, že pri obstarávaní služieb došlo k podozrivým veciam, a zistenia odstúpil orgánom činným v trestnom konaní.

Medzitým sa daný advokát zo svojich pozícií stiahol.

Verejne. Ale v skutočnosti minimálne jednému zo zmienených subjektov, Slovenskému pozemkovému fondu, v novembri a decembri 2020 faktúroval nemalú sumu, 133 tisíc eur!

Neviem, akým presne spôsobom si to obhajuje (niekoľko kľučiek ma napadá), rozhodne však ide o niečo, čo si zaslúži pozornosť, a nielen médií. Iste, právne služby vedia byť niekedy riadne drahé. Iste, dobrý právnik vám môže pomôcť ušetriť veľké peniaze na iných nákladoch.

Akurát som od leta od ľudí z OĹaNO nepočul žiadne zdôvodnenie, v čom spočíva zázračnosť tohto právnika, okrem toho, že je zadobre s Hegerom a Matovičom.

Zdroj: Facebook Juraja Draxlera

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *