Keďže máme vakcín navyše, tak EÚ a WHO spúšťajú program na pomoc s vakcínami pre 6 postsovietskych republík

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Ženeva 11. februára (TASR) – Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) spúšťa spolu s EÚ program v hodnote 40 miliónov eur, ktorý má pomôcť s dodávkou vakcín do šiestich krajín bývalého Sovietskeho zväzu. Oznámil to vo štvrtok regionálny riaditeľ WHO pre Európu Hans Kluge, informovala agentúra AP.

Program zahŕňa Arménsko, Azerbajdžan, Bielorusko, Gruzínsko, Moldavsko a Ukrajinu. Očkovacie látky budú dodané prostredníctvom existujúceho programu EÚ a programu COVAX, ktorý iniciovala WHO v spolupráci s Koalíciou na pripravenosť proti epidémiám (CEPI) a svetovou alianciou pre očkovanie GAVI.

Vakcíny podľa Klugeho poskytujú cestu, ako sa rýchlejšie dostať z tejto pandémie. Platí to však len v prípade, „ak k nim majú prístup všetky krajiny bez ohľadu na úroveň príjmov“.

„Nespravodlivý prístup k vakcínam sa môže vypomstiť. Čím dlhšie tu vírus zostane, tým je väčšie riziko výskytu nebezpečných mutácií,“ povedal.

Kluge označil za „dobré správy“ skutočnosť, že v 53 krajinách európskej sekcie WHO klesá nárast počtu nových prípadov už štyri týždne. Takisto pripomenul aj klesajúci počet úmrtí a hospitalizácii.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *