Korona biznis pre Pfizer je na prvom mieste. Nezaplatíš, nemáš…

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Jeruzalem 5. apríla (TASR) – Farmaceutická spoločnosť Pfizer pozastavila dodávky svojej vakcíny do Izraela. Krajina totiž firme nezaplatila za predchádzajúcu dodávku očkovacích látok proti koronavírusu, informoval v pondelok denník The Jerusalem Post.


      Najnovšia dodávka obsahujúca 700.000 dávok vakcín mala doraziť do Izraela v nedeľu. Jej doručenie však bolo pozastavené na neurčito. Izraelská vláda totiž ešte nezaplatila za predchádzajúcich 2,5 milióna dávok vakcíny od Pfizeru.


      Rozhodnutie prichádza v období neistoty, po izraelských parlamentných voľbách, ktoré sa opäť skončili prakticky politickým patom. Pozorovatelia predpovedajú dlhé a náročné koaličné rozhovory, a možno aj nové voľby.


      Vedenie Pfizeru sa v tejto situácii podľa novín The Jerusalem Post obáva, že jej dosluhujúca vláda premiéra Benjamina Netanjahua, zmietaná vnútornými spormi, nezaplatí požadovanú čiastku.


      Izrael zaplatil za prvých 10 miliónov dávok vakcín, ktoré mu umožnili zaočkovať v relatívne krátkom čase veľkú časť svojej populácie.
      Začiatkom roka sa však zásoby vakcín začali v Izraeli míňať, a Pfizer súhlasil s poskytnutím ďalšej dodávky. Izraelská vláda však doposiaľ objednávku nových očkovacích látok oficiálne neschválila.


      Ministerstvo zdravotníctva vyvíja tlak na vládu, aby nakúpila ešte ďalších 30 miliónov dávok vakcín. Kabinet mal o tejto otázke rokovať už minulý pondelok – zasadnutie však bolo odložené na neurčito pre spory medzi Netajahuom a jeho hlavným koaličným partnerom Bennym Gantzom.


      Minister zdravotníctva Yuli Edelstein sa snaží celú záležitosť s platbami pre Pfizer urýchlene vyriešiť a v noci nadnes o tejto záležitosti rokoval s Gantzom, ktorý prisľúbil v tomto smere podniknúť urýchlené kroky. Narastajú obavy, že vakcíny určené pre Izrael medzitým dostanú iné krajiny.


      Informácie týkajúce sa ceny očkovacích látok voči koronavírusu izraelská vláda spravidla nezverejňuje s ohľadom na dôverný charakter príslušných kontraktov. Predpokladá sa však, že Izrael – v snahe o čo najrýchlejšie zaočkovanie svojho obyvateľstva – zaplatil za jednu dávku vakcíny viac než ktorákoľvek iná krajina na svete.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


2 thoughts on “Korona biznis pre Pfizer je na prvom mieste. Nezaplatíš, nemáš…

 • 5. apríla 2021 at 18:25
  Permalink

  Vysvetlenie je krátke, stačí si zodpovedať 4 otázky – čo majú spoločné tri vakcíny od Big Pharma ?
  1. Kto je najväčším akcionárom Pfizer ? Blackrock – Najväčší investičný fond na svete.
  2. Kto je tretím akcionárom Moderny ? Blackrock
  3. Kto je tretím akcionárom AstraZeneca ? Blackrock
  4. A kto je Blackrock ? Prvý akcionár je Microsoft, druhý Amazon, tretí Facebook.

  Takže zdravie si treba najprv zaplatiť. Nezaplatíš, nemáš. To je dôvod blokovania Sputnika. Peniaze. Nie zdravie. Teda naše. O svoje sa postarajú.

  Reply
  • 5. apríla 2021 at 19:38
   Permalink

   MORÁLKA sa za nich hanbí,
   červená,
   kolabuje,
   leží v kóme,
   UMIERA.

   Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *