KP v B. Bystrici preverí dodržiavanie predpisov pri výkone väzby Moniky J.

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Foto: TASR – Ján Krošlák

Bratislava 1. februára (TASR) – Krajská prokuratúra (KP) v Banskej Bystrici sa bude zaoberať prípadom bývalej štátnej tajomníčky, väzobne stíhanej Moniky J., potom, čo ju v nedeľu (31. 1.) po požití liekov hospitalizovali v nemocnici.

„V súvislosti s medializovaným požitím liekov obvinenou Monikou J. vo výkone väzby vykoná KP Banská Bystrica mimoriadnu previerku stavu zákonnosti a dodržiavania právnych predpisov pri výkone väzby obvinenej. O zisteniach a záveroch bude informovaný generálny prokurátor SR Maroš Žilinka“ informovala TASR hovorkyňa Generálnej prokuratúry SR Jana Tökölyová.

Obhajca obvinenej Peter Erdös pre TASR potvrdil, že približne v pondelok popoludní by mal navštíviť Moniku J. vo väzenskej nemocnici v Trenčíne. Informovať bude následne však len o tom, na čo mu jeho klientka dá súhlas. Erdös v nedeľu neskoro večer nemal žiadne informácie z Ústavu na výkon väzby v Banskej Bystrici o tom, že Monika J. mala byť prevezená na lekárske ošetrenie, prípadne o tom, že sa nachádza v inom ústave na výkon väzby. O stave Moniky J. a o jej hospitalizácii sa dozvedal len z médií.

Monika J. tvrdí, že užila väčšie množstvo predpísaných liekov. V tejto súvislosti absolvovala vyšetrenie vo fakultnej nemocnici v Banskej Bystrici. Potvrdil v nedeľu hovorca Ministerstva spravodlivosti SR Peter Bubla.

Povedal, že v nedeľu krátko popoludní príslušníci z ústavu Banská Bystrica pri komunikácii s obvinenou spozorovali, že táto nereaguje obvyklým spôsobom. „Nesťažovala sa síce na žiadne zdravotné komplikácie, uviedla však väčšie požitie predpísaných liekov,“ spresnil.

Ústavný lekár jej preto odporučil vyšetrenie vo fakultnej nemocnici v Banskej Bystrici. „Obvinená po celý čas komunikovala s personálom, požitie liekov bolo bez účinku, ktorý by ohrozoval jej život, avšak vzhľadom na charakter udalosti bude neskôr prevezená na ďalšie pozorovanie do Nemocnice pre obvinených a odsúdených v Trenčíne,“ doplnil.

Monika J. je vo väzbe od minuloročnej marcovej akcie Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) pod názvom Búrka. Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS), pracovisko Banská Bystrica, 22. januára 2021 nevyhovel jej žiadosti o prepustenie z väzby.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
One thought on “KP v B. Bystrici preverí dodržiavanie predpisov pri výkone väzby Moniky J.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *