Krajniak: Buď sa Matovič a Sulík dohodnú, alebo budú predčasné voľby

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Bratislava 14. marca (TASR) – Premiér Igor Matovič (OĽANO) a minister hospodárstva Richard Sulík (SaS) sa buď dohodnú, alebo budú potrebné predčasné voľby. Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak (Sme rodina) považuje tieto dve možnosti za riešenie súčasnej vládnej krízy. Povedal to v nedeľnej diskusnej relácii RTVS O päť minút 12. Ľuďom sa zároveň ospravedlnil za politické hádky.


      Zdôraznil, že prioritou Sme rodina je presadenie pomoci ľuďom, personálne požiadavky nemali. Ku koaličnej kríze poskytne hnutie komentár v pondelok (15. 3.) po vyjadrení SaS.


      Vláda má podľa Krajniaka čoskoro rozhodnúť o systéme na hraniciach. Možnosťou je, že sa hranice uzatvoria a prechádzať cez ne budú len osoby s výnimkami či pendleri. Alternatívou je sprísnenie kontrol. Tejto možnosti je minister práce naklonený viac.

      Poslankyňa Národnej rady (NR) SR Viera Leščáková (Za ľudí) si myslí, že len dve koaličné strany chápu, čo je sebareflexia. Strana Za ľudí chce podľa jej slov v nedeľu večer odsúhlasiť požiadavky, ktoré v pondelok predložia na koaličnej rade. Tvrdí tiež, že problémy sa aktuálne nedotýkajú len Slovenska, ale kríze čelí takmer celý svet.


      „Všetky štyri koaličné strany majú urobiť všetko pre to, aby predčasné voľby neboli, aby táto koalícia vládla ďalej, aby títo ministri dostali šancu znovu stvoriť svoje rezorty, ktoré sú ‚zhumpľované‘,“ poznamenala.

      Zmysel vidí v testovaní na školách, aby sa do nich mohli deti vrátiť. S Krajniakom sa zhodli, že ohľadom zadržania šéfa SIS Vladimíra Pčolinského sú za dôsledné vyšetrenie prípadu.


      Poslanec NR SR Richard Takáč (Smer-SD) a nezaradený poslanec NR SR z mimoparlamentnej strany Hlas-SD Matúš Šutaj Eštok sa zhodli v tom, že koalícia je rozbitá. Spoločne koalícii odkázali, aby sa jej členovia išli pozrieť medzi bežných ľudí, ktorí podľa ich názoru nedostávajú dostatočnú pomoc. Ľudia sa podľa ich slov ocitli v ťažkej socioekonomickej situácii.

      Obidvaja súhlasili s tým, že koaličná kríza bráni efektívnemu riešeniu situácie okolo nového koronavírusu a kým sa vláda háda, ľudia umierajú. Kritizujú tiež celoplošné testovanie.


      Takáč zdôraznil, že opozícia dosiaľ hlasovala za všetky rozumné opatrenia na riešenie situácie okolo pandémie. Ľudia by podľa neho mali mať možnosť výberu pri karanténe. Privítal by, keby štát preplácal karanténu v hoteloch, čím by mali ľudia podľa neho možnosť na dôstojnú karanténu.


      Šutaj Eštok kritizoval systém očkovania, kedy stovky ľudí museli naraz čakať natlačení pred očkovacími centrami. Rovnako kritizoval aj bývalého ministra zdravotníctva Mareka Krajčího (OĽANO).

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


One thought on “Krajniak: Buď sa Matovič a Sulík dohodnú, alebo budú predčasné voľby

  • 14. marca 2021 at 16:57
    Permalink

    Pani Leščáková, by sa mala pochváliť, ako dosadila svojho manžela do funkcie zástupcu KR PZ Prešov.
    Žeby to bola tá sebareflexia?

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *