Kultúra: Za generálnu riaditeľku STM vymenujú Zuzanu Šullovú

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Bratislava 18. decembra (TASR) – Slovenské technické múzeum (STM) bude viesť Zuzana Šullová. Jej vymenovanie odporučila ministerke kultúry SR Natálii Milanovej (OĽANO) výberová komisia hodnotiaca uchádzačov o post generálneho riaditeľa národnej pamäťovej inštitúcie. Šullová, ktorá je od marca poverená riadením múzea, bude mať dekrét štatutárky STM od 1. januára 2021.

Ministerstvo kultúry vyhlásilo výberové konanie na post šéfa STM 2. októbra a záujemcovia sa mohli prihlásiť do 2. novembra. Do výberového konania prišli kompletné prihlášky od štyroch uchádzačov, ktorí prešli aj do finálového kola výberu. Jeho súčasťou bolo neverejné a verejné vypočutie.

Výberové konanie sa riadilo pravidlami novej ministerskej smernice o výberových konaniach. Zápisnicu z výberového konania aj s odôvodneniami rozhodnutia komisie, tiež záznam z verejného vypočutia, zloženie sedemčlennej výberovej komisie, životopisy uchádzačov a ich projekty zverejnilo ministerstvo na svojom webe.

STM spravuje niekoľko nehnuteľných technických kultúrnych pamiatok a v piatich pobočkách predstavuje vybrané témy vývoja vedy, výroby, techniky, železničnej, cestnej a leteckej dopravy a priemyslu na Slovensku. Pripravuje tiež zriadenie nového pracoviska na prezentáciu histórie lodnej dopravy na Dunaji. Medzi iným uchováva najzachovanejší komplex historických technických a technologických objektov spojených s ťažbou a výrobou soli zo soľanky. Ide o unikát nielen na Slovensku, ale aj v strednej Európe.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *