Kultúra: Za generálnu riaditeľku STM vymenujú Zuzanu Šullovú

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Bratislava 18. decembra (TASR) – Slovenské technické múzeum (STM) bude viesť Zuzana Šullová. Jej vymenovanie odporučila ministerke kultúry SR Natálii Milanovej (OĽANO) výberová komisia hodnotiaca uchádzačov o post generálneho riaditeľa národnej pamäťovej inštitúcie. Šullová, ktorá je od marca poverená riadením múzea, bude mať dekrét štatutárky STM od 1. januára 2021.

Ministerstvo kultúry vyhlásilo výberové konanie na post šéfa STM 2. októbra a záujemcovia sa mohli prihlásiť do 2. novembra. Do výberového konania prišli kompletné prihlášky od štyroch uchádzačov, ktorí prešli aj do finálového kola výberu. Jeho súčasťou bolo neverejné a verejné vypočutie.

Výberové konanie sa riadilo pravidlami novej ministerskej smernice o výberových konaniach. Zápisnicu z výberového konania aj s odôvodneniami rozhodnutia komisie, tiež záznam z verejného vypočutia, zloženie sedemčlennej výberovej komisie, životopisy uchádzačov a ich projekty zverejnilo ministerstvo na svojom webe.

STM spravuje niekoľko nehnuteľných technických kultúrnych pamiatok a v piatich pobočkách predstavuje vybrané témy vývoja vedy, výroby, techniky, železničnej, cestnej a leteckej dopravy a priemyslu na Slovensku. Pripravuje tiež zriadenie nového pracoviska na prezentáciu histórie lodnej dopravy na Dunaji. Medzi iným uchováva najzachovanejší komplex historických technických a technologických objektov spojených s ťažbou a výrobou soli zo soľanky. Ide o unikát nielen na Slovensku, ale aj v strednej Európe.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *