Ľ. Blaha: Na Slovensku sa dejú veci

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Ľuboš Blaha (SMER-SD) sa vyjadril k udalostiam posledných dní, ktoré momentálne hýbu Slovenskom a pripomína, že zajtra bude hosťom v diskusnej relácii na TA3, od 11:00 hod.

Ľuboš Blaha:

1. Cez Slovensko sa v poslednom čase presúva toľko vojenskej techniky NATO, že už sa začínajú šíriť obavy, že Američania niečo chystajú.

2. Slovenská bábková vláda poslúcha na slovo americkú ambasádu, tento týždeň minister obrany Naď dostal čerstvé pokyny, ešte sa tým aj pochválil na sieti.

3. Ak chce Amerika rozhorieť nový konflikt s Ruskom a eskalovať situáciu na Donbase, robí fatálnu chybu. Vojensko-priemyselný komplex už zase potrebuje nové objednávky, a tak treba uvrhnúť svet do chaosu. Celé zle.

4. Grandpapa Joe, čo sa nevie už ani vyštverať po schodoch do lietadla, uráža ruský národ a provokuje vojenskými manévrami, ktoré môžu značiť jediné – chorobnú túžbu po vojne.

5. Samozrejme, netreba vôbec pochybovať o tom, že keď sa americký prezident stihne trikrát potknúť na desiatich schodíkoch, vinu za to nesie Vladimír Putin – určite tie schody začaroval.

6. Schodisko je ďalší Bidenov „killer“, áno, tá najobávanejšia ruská zbraň! A keď v rádiu pustia Riša Müllera a jeho slávne Po schodoch, je to jasná protiamerická hybridná vojna, Rišo, ty agent!

7. Ale vážne. Slovensko musí ostať na strane mieru a nezradiť našich slovanských bratov ako kedysi Dzurinda, keď povolil prelety amerických bombardérov, keď zabíjali našich bratov Srbov. Mám obavy, že pravica už zase zrádza a skáče tak, ako Veľký brat píska.

8. Dejú sa veci aj na Slovensku. Generálny prokurátor napadol Mikasove vyhlášky, vrátane výnimiek pre Matovičových papalášov.

9. Robiť tu z nejakého trápneho hygienického úradíku autokratický orgán, ktorý stojí nad ústavou, nad parlamentom, nad národom – toto je obyčajný pandemický fašizmus.

10. Hovoríme to od začiatku a pridal sa už aj generálny prokurátor. Matovičovi sa to rozpadá ako domček z karát. Mikas sfučí ako Mechúrik Koštúrik, tlieskam.

11. Mimoriadne zábavný je aj zákaz cestovania pod hrozbou pokuty 1000 eur. Ak máte 20 tisíc na exotickú dovolenku dakde v Dubaji, určite vás zastaví tisícka – z tej sumy sa nejedna Cibuľková rozsype od strachu na popoľ.

12. Ale keď už najnovšie Sulík chce pokutovať 30 eurami bezdomovcov za to, že nie sú doma (haló!), čo je polovica ich mesačnej dávky, tak poďme aj milionárov pokutovať primerane k ich príjmom – a zoberme aj im polku príjmu za to, keď niečo porušia. Pekne „progresívne“. Či to už nie?

13. Ak sa Sulík zase pôjde plieskať o vlny do Dubaja, tak by mohol ako milionár pustiť zopár miliónikov, keď už je taký drsňák, ak sa jedná o tých najslabších. Tak čo, Riško, to už taký frajer nie si, že?

14. Ale tak je to vo všetkom. Opatrenia štátu sú neuveriteľne neférové. Najviac udupávajú tých najslabších, drobných robotníkov a živnostníkov. A milionári ako Matovič, Sulík a Kollár sa ľuďom vysmievajú do očí.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *