Lesy SR: Novým šéfom ekonomického úseku sa stal K. Vinš, obchodného A. Macko

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Banská Bystrica 7. decembra (TASR) – Pozície dvoch kľúčových úsekov v štátnom podniku Lesy SR obsadili noví riaditelia. Povereným riaditeľom ekonomického úseku sa stal Karol Vinš, ktorý v predchádzajúcom období pôsobil aj ako obchodný riaditeľ Lesov Českej republiky. Obchodnému bude šéfovať Albert Macko, ktorý doteraz stál na čele Mestských lesov Krupina. TASR o tom v pondelok informovala Marína Debnárová, vedúca odboru komunikácie Lesov SR so sídlom v Banskej Bystrici.

Vedenie Lesov SR zmenilo svoju organizačnú štruktúru, od konca minulého týždňa je opätovne rozdelený obchodno-ekonomický úsek.

„Som presvedčený, že tak dôležité oblasti, akými sú obchod a ekonomika, si vyžadujú samostatné riadenie, keďže cez tieto úseky prúdi hlavný tok financií, tržieb celého podniku,“ zdôraznil poverený generálny riaditeľ Lesov SR, Tomáš Čuka.

Ako Debnárová konštatovala, vydaniu rozhodnutia predchádzalo prerokovanie organizačnej zmeny so zástupcami odborov. V najbližšom čase má dôjsť aj k povereniu riaditeľa výrobno-technického úseku.

„Konečným cieľom mojich rozhodnutí bude pestovanie zdravého lesa na Slovensku v zásadách prírode blízkeho hospodárenia s dôrazom na jeho trvalú udržateľnosť tak, aby sme ústretovo reagovali na zmenenú spoločenskú objednávku,“ dodal Čuka.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *