Lesy SR: Novým šéfom ekonomického úseku sa stal K. Vinš, obchodného A. Macko

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Banská Bystrica 7. decembra (TASR) – Pozície dvoch kľúčových úsekov v štátnom podniku Lesy SR obsadili noví riaditelia. Povereným riaditeľom ekonomického úseku sa stal Karol Vinš, ktorý v predchádzajúcom období pôsobil aj ako obchodný riaditeľ Lesov Českej republiky. Obchodnému bude šéfovať Albert Macko, ktorý doteraz stál na čele Mestských lesov Krupina. TASR o tom v pondelok informovala Marína Debnárová, vedúca odboru komunikácie Lesov SR so sídlom v Banskej Bystrici.

Vedenie Lesov SR zmenilo svoju organizačnú štruktúru, od konca minulého týždňa je opätovne rozdelený obchodno-ekonomický úsek.

„Som presvedčený, že tak dôležité oblasti, akými sú obchod a ekonomika, si vyžadujú samostatné riadenie, keďže cez tieto úseky prúdi hlavný tok financií, tržieb celého podniku,“ zdôraznil poverený generálny riaditeľ Lesov SR, Tomáš Čuka.

Ako Debnárová konštatovala, vydaniu rozhodnutia predchádzalo prerokovanie organizačnej zmeny so zástupcami odborov. V najbližšom čase má dôjsť aj k povereniu riaditeľa výrobno-technického úseku.

„Konečným cieľom mojich rozhodnutí bude pestovanie zdravého lesa na Slovensku v zásadách prírode blízkeho hospodárenia s dôrazom na jeho trvalú udržateľnosť tak, aby sme ústretovo reagovali na zmenenú spoločenskú objednávku,“ dodal Čuka.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *