Ľuboš Blaha: Emocionálne vydieranie. Presne na tomto stojí väčšina nenávistnej propagandy, ktorej sme dnes svedkami

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Foto: TASR – Jaroslav Novák

1. V prípade rusofóbie slovenskí propagandisti vedia, že nemôžu priamo zaútočiť na Rusko, pretože Slováci majú Rusko radi a Putinovi fandia.

2. A tak teraz americkí aparátčici majú odrazu plné ústa solidarity s Českom, pričom v prípade výbuchu vo Vrběticiach z roku 2014 nejde vôbec o Česko, ale o dosť nemotornú konšpiračnú teóriu a západnú spravodajskú hru.

3. U nás sa toho s radosťou chytili zarytí rusofóbovia a teraz to tu bude samé All For Czechia a na nenávisť voči Rusku sa budú zneužívať české zástavy. Smiešne.

4. Drvivá väčšina Slovákov pociťuje k Čechom bratský vzťah, ale odmietame zneužívať našu lásku k Čechom na živenie nenávisti voči inému bratskému slovanskému národu – Rusom. Nenecháme sa emocionálne vydierať… Nikdy proti Rusku!

5. To isté platí aj o slovenskej vede. Všimnite si, ako propagandisti účelovo spájajú slovenskú vedu s Baťovou, pritom Baťová o Sputniku zadrela taký nevedecký nezmysel, že takúto somarinu by snáď nevypustil ani profesor Pročko.

6. Ale zase sa emocionálne vydiera. Keď kritizuješ Baťovú, vytvára sa propagandistický dojem, že útočíš na slovenskú vedu. Drvivá väčšina Slovákov si vedcov váži a ako vlastenci majú o to pozitívnejší vzťah k slovenskej vede.

7. Lenže to nemá nič spoločné s tým, aké nezmysly zjavne premotivovaná Baťová natárala o Sputniku. Liberálna propaganda to naschvál posúva do emočnej roviny obhajoby slovenskej vedy, lebo vo vecnej rovine nedokáže Baťovej výroky obhájiť.

8. Nenechajme sa emocionálne vydierať. Ruský Sputnik je kvalitná a efektívna vakcína a Baťova pri jeho hodnotení nerobila vedu, ale politiku. Každý vie, že väčšiu intelektuálnu hodnotu než Baťovej výrok má aj kvíkanie morčiat v Šarišských Michaľanoch.

9. Keby si takéto niečo lajzla proti západnej vakcíne, už stojí v rade na úrade práce. Veda-neveda. V tomto prípade ide o účelový útok na Rusko, o nič iné. Vidí to každý.

10. Do tretice – vládne OĽaNO predkladá nebezpečný zákon, ktorým zase ide brať dôchodky ľuďom. Oni tých seniorov doslova nenávidia. Zobrali im trináste dôchodky a lúpež pokračuje.

11. Ale zase to chce propagandu. A tak si vymysleli, že idú brať tým zlým stalinským eštebákom a funkcionárom z bývalého režimu. Klasika – emocionálne vydieranie. Budú kričať: a to akože obhajuješ eštébákov?

12. V skutočnosti nejde o žiadne trestanie zloduchov, ale o obyčajný útok na seniorov. Žili počas bývalého režimu, normálne pracovali, nikomu nič zlé nerobili, robili si svoju robotu.

13. Vďaka nim sa budovalo, stavalo, fungovalo. Bez nich by neboli sídliská, továrne, školy, škôlky, cesty. A teraz ich ideme trestať, pretože tu bol režim, ktorý robil aj chyby. Je to nefér voči čestným komunistom, je to nefér voči našim seniorom.

14. Ale klasika. Zase sa zdvihne protikomunistická hystéria, zase sa zdvihne protiruská propaganda. A bude sa emocionálne vydierať. Pritom ide o jediné – brať dôchodcom aj to málo, čo majú. Obyčajná neoliberálna lotrovina.

15. Americkí propagandisti sa môžu aj rozkrájať, ale Slováci nenaletia. Nenechajú sa emocionálne vydierať.

Nikdy nebudú útočiť na Rusko, lebo vedia, že Rusko je priateľ a neveria západným vojnovým štváčom.

Nikdy nebudú posielať kytice Baťovej, lebo Baťová nie je slovenská veda, ale jej najtrápnejšie zlyhanie.

A nikdy nebudú útočiť na našich seniorov, lebo nebyť nich, tak tu dnes na Slovensku nestojí nič.

Dajte si pohov, propagandisti, to vaše emocionálne vydieranie je na smiech ?

Zdroj: Facebook Ľuboša Blahu (poslanca NRSR, strana SMER – SD)

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


4 thoughts on “Ľuboš Blaha: Emocionálne vydieranie. Presne na tomto stojí väčšina nenávistnej propagandy, ktorej sme dnes svedkami

 • 19. apríla 2021 at 15:10
  Permalink

  Možno niekto povie čo už tam, že im berú dôchodky. Veď nás sa to netýka. Ale pozor, je to precedens! Salámová metóda začína. Dnes sa nezastaneme ich, zajtra zoberú nám. Najtragikomickejšie na tom je to, že najzarytejší presadzovatelia nápravy krívd, novou krivdou ,sú udavači a agenti ŠTB. Namiesto toho, aby krivdy napravil štát, ak ich spôsobil, siahajú na peniaze poctivo odvedené do sociálnej poisťovne, sporiteľmi na dôchodok. Výsmešne tomu hovoria benefity. Ak poctivo pracuješ a odvádzaš svoje peniaze do dôchodkového systému, je to benefit, ktorý ti v budúcnosti môže byť odobraný.
  Nakoniec tento precedens sa dá v budúcnosti použiť aj proti kapitalistickým prisluhovačom. Páni policajti a poslanci mali by ste zbystriť pozornosť.

  Reply
  • 19. apríla 2021 at 16:12
   Permalink

   Presne! Inak tie „benefity“ – to je terminológia poisťovní. Oni všetky výplaty klientom volajú benefitmi. To je jedno, že ony nemajú vôbec žiadne vlastné prostriedky a všetko, s čím hospodária, je poistné od klientov. Keď to majú vyplácať, tak sa zdráhajú ako zo svojho.
   Chyba je v tom, že dôchodky a zdravotníctvo financujú mozgy s týmto poisťovateľským myslením. Oni si úprimne myslia, že odkrojiť si zo spoločného „zisk“ je ich ústavné právo.

   Reply
 • 19. apríla 2021 at 16:59
  Permalink

  Blaha to dava jak velky pan, vo vecnej rovine sa s tym neda polemizovat, splachol amerikanofilov do zachodu, preto proti nemu tiez pouziju pseudo argumenty typu rusky troll a ten co za vsetkymvidi soroša.

  Reply
 • 19. apríla 2021 at 21:21
  Permalink

  Dovolím si len 2 poznámky k veci alebo aj od veci :-)

  1. dnes berú dôchodky bývalým štátnym zamestnancom (ŠtB etc.), a o pár rokov zoberú dôchodky príslušníkom SIS, UBOK, NAKA etc. zamestnancom ministerstiev, ktorí pracovali za vlády pred nimi a pod. ???? Kde sa to asi tak zastaví? Je to choré!

  2. som rád, že Ľuboš Blaha zapojil v ľudskej reči to, o čom písal napr. Lyotard, Deleuze, Guattari a pod.

  3. Terajšia senzácia začatá v piatok na námete výbuchu spred 7 rokov pod „Vŕbou na Morave“, trochu poeticky:

  Bílé šatičky smutek tají,
  v perlách se slzy ukrývají,
  a pátek nešťastný je den,
  nechoď, dceruško, k vodě ven.“
  Nemá dceruška, nemá stání,
  k jezeru vždy ji cos pohání,
  k jezeru vždy ji cos nutí,
  nic doma, nic jí po chuti. –

  První šáteček namočila –
  tu se s ní lávka prolomila,
  a po mladičké dívčině
  zavířilo se v hlubině.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *