M.Jankovská bude stíhaná na slobode, rozhodnutie nie je právoplatné (aktualizované)

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Foto: TASR – Ján Krošlák

Pezinok 16. februára (TASR) – Bývalá štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti Monika J. má byť stíhaná na slobode. Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku rozhodol o jej prepustení z väzby. TASR o tom informovala hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková. Monika J. má nosiť monitorovací náramok a byť pod dohľadom úradov. Rozhodnutie nie je právoplatné, rozhodovať má Najvyšší súd SR. Prokurátorka Valéria Simonová totiž avizovala sťažnosť voči rozhodnutiu.

Na druhej strane bývalý sudca Krajského súdu v Bratislave Richard Molnár, obvinený v kauzách Búrka a Víchrica, zostáva vo väzbe. Rozhodol o tom v utorok sudca Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku. Rozhodnutie nie je právoplatné. TASR o tom informovala hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková.

„Sudca pre prípravné konanie obvinenú M. J. prepustil z väzby na slobodu a súčasne väzbu obvinenej nahradil dohľadom probačného a mediačného úradníka. Súd obvinenej uložil povinnosť oznámiť policajtovi, prokurátorovi alebo súdu každú zmenu miesta pobytu, uložil jej povinnosti a obmedzenia a nariadil kontrolu obvinenej technickými prostriedkami – zariadením na určenie polohy,“ vysvetlila ďalej hovorkyňa.

„Sudca rozhodol tak, že ju (Moniku J., pozn. TASR) prepustil z väzby na slobodu, pričom jej uložil primerané povinnosti a obmedzenia, respektíve nahradil nimi väzbu a zároveň pod dohľadom probačného a mediačného úradníka,“ potvrdil obhajca Moniky J. Peter Erdős s tým, že si počká na právoplatné rozhodnutie. Na utorkovom výsluchu sa jeho klientka nezúčastnila vzhľadom na jej zlý zdravotný stav. Pripomenul, že Monika J. je vo väzenskej nemocnici.

Pôvodne mala byť Monika J. väzobne stíhaná do 11. marca. Vo väzbe bola od minuloročnej marcovej akcie Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) pod názvom Búrka. Príslušníci NAKA vtedy zadržali 13 sudcov, pričom padli obvinenia z korupcie, zasahovania do nezávislosti súdu a marenia spravodlivosti. Ďalšie obvinenia pribudli Monike J. po minuloročnej októbrovej akcii Víchrica. Od septembra 2020 je obvinená aj v kauze prebratia trenčianskeho baru Fatima. Koncom januára sa pokúsila vo väzení v Banskej bystrici spáchať samovraždu.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


One thought on “M.Jankovská bude stíhaná na slobode, rozhodnutie nie je právoplatné (aktualizované)

  • 16. februára 2021 at 21:27
    Permalink

    Tuto vidíme fašistickú prax v slovenskej justícii zas. Oni ju majú rok v base a neboli v stave ani len vzniesť obvinenie, čiže je nadovšetko jasné, že nie ako Michelko hovorí, že majú „dôkazovú núdzu“. Keď po roku niekto nie je v stave vzniesť obvinenie a to ešte v prípade ako Jankovská, o ktorom ja niečo viem, lebo ona žalovala Janíčka, ktorý na súde odpadol, keď som tam náhodou prišiel okolo, to súdi Golian v Justičáku, pri takej osobe ako je Jankovská by som mal ja ako právny amatér spísanú obžalobu za jedno doobedie. Ak teraz prokurátorka Simonová nevedela vyprodukovať obvinenie za 1 rok, tak je úplne smiešne a iba ju samu usvedčuje z páchania trestnej činnosti zneužitia právomoci verejného činiteľa a za nezákonné obmedzovanie slobody.
    Tu by bola na mieste sťažnosť generálnemu prokurátorovi aby takúto osobu riešil minimálne personálne, aby takáto osoba ako Simonová nebola prokurátorka, ak nie trestnoprávne voči nej začať trestné stíhanie. Raz táto prax musí skončiť, že prokurátori na Slovensku podávajú návrhy na vzatie do väzby, sudcovia to nekriticky podpisujú, možno toho majú moc, tak radšej podpíšu, a potom sa nekonajú žiadne úkony rok. A nakoniec ma ešte gule sa odvolať proti prepusteniu nezákonne väznenej na slobodu. Nezákonné je to z toho dôvodu, že väzba je predpokladaná na to, aby sa mohli úkony robiť, ale ak sa nerobia, tak je to evidentné zneužitie právneho prostriedku.

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *