M. SALOŇ: PRI ZÁVEREČNEJ SPRÁVE KOMISIE NA PREŠETRENIE TRAGICKEJ SMRTI GEN. M. LUČANSKÉHO NASTAL TAKÝ CHAOS, ŽE SOM NEMOHOL HLASOVAŤ ZA

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Po tragickej smrti gen. M. Lučanského na konci roku 2020 zriadila v záujme získania a vyhodnotenia všetkých dostupných informácií ministerka spravodlivosti M. Kolíková špeciálnu 17-člennú kontrolnú komisiu. Úloha komisie bola už od začiatku jasná, politicky zahladiť tragickú smrť generála M. Lučanského. Je škandalózne, že tento svoj cieľ ministerka M. Kolíková odhalila už v samotných menovacích dekrétoch členov komisie, kde konštatuje, že gen. M. Lučanský spáchal samovraždu.

Člen Komisie Marián Saloň uviedol: „O záverečnej správe nebudem hlasovať z dôvodu porušenia štatútu kontrolnej Komisie. Bol totiž porušený článok VI., ktorý hovorí, že o zasadnutí komisie, na ktorom sa má prijímať záverečná hodnotiaca správa vyrozumie Komisia blízke osoby obvineného gen. Milana Lučanského a umožní im sa zasadnutia zúčastniť, čo sa neudialo. Právny zástupca, ani blízke osoby neboli vyrozumené a nebolo im umožnené sa zasadnutia Komisie zúčastniť.“

V článku VII. Štatútu Komisie sa navyše píše, že Komisia ukončí svoju činnosť prijatím záverečnej správy, z čoho jasne vyplýva, že stretnutie s rodinou je nezrealizovateľné, keďže po hlasovaní už Komisia nebude existovať. „Jeden z článkov hovorí o tom, že schválením správy činnosti Komisie, Komisia končí. Práve preto som oznámil, že dňom hlasovania ukončujem členstvo v Komisii,“ uviedol M. Saloň.

„Mrzí ma, že informácie z obsahu záverečnej práce sa ministerka spravodlivosti, generálny prokurátor a hlavne rodina, dozvedeli z médií skôr, ako o samotnej správe v zmysle štatútu rozhodla Komisia. Týmto chaosom bola žiaľ práca Komisie znehodnotená a jej závery spochybnené,“ uzavrel M. Saloň.

Zdroj: Facebook strany SMER – SD

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


2 thoughts on “M. SALOŇ: PRI ZÁVEREČNEJ SPRÁVE KOMISIE NA PREŠETRENIE TRAGICKEJ SMRTI GEN. M. LUČANSKÉHO NASTAL TAKÝ CHAOS, ŽE SOM NEMOHOL HLASOVAŤ ZA

 • 15. apríla 2021 at 20:10
  Permalink

  Neviem, načo boli vyhodené peniaze na nejakú komisiu, ktorá to vyšetrila tak, ako Holanďania pád Boeningu nad Ukrajinou. Rovno sa mohli opýtať Lipšica, ako to zorganizoval.

  Reply
 • 16. apríla 2021 at 8:34
  Permalink

  Ja v tom mam jasno, komisia byla zlozena tak, aby koza zostala na svojom mieste.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *