M. Šutaj Eštok: Rozšírili sme tr. oznámenie na Matoviča a Sulíka

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Poslanec strany Petra Pellegriniho, Matúš Šutaj Eštok (HLAS-SD), prostedníctvom sociálnej siete informoval, že kým doteraz brali Matovičove slová na Sulíkovu adresu o obetiach a miliardových škodách s rezervou, správanie Matoviča potvrdilo, že to myslel vážne. Preto sa rozhodli už jedno podané trestné oznámenie rozšíriť.

Facebook Matúš Šutaj Eštok

ROZŠÍRILI SME TRESTNÉ OZNÁMENIE NA MATOVIČA A SULÍKA

Po tlačovke Igora Matoviča, na ktorej obvinil Richarda Sulíka zo zodpovednosti za 4300 obetí Covidu a miliardovú škodu, si možno niektorí optimisti mysleli, že premiér uletel ako obvykle a klamal ako obvykle. Jeho ďalšie výstupy však potvrdzujú, že svoje slová myslel úplne vážne.

Na nedávnu otázku, aký je teraz jeho vzťah so Sulíkom, premiér odpovedal takto: „Po tých 4300 mŕtvych ľuďoch a miliarde ekonomických škôd, ktoré má na svedomí, už čisto pracovný.“ Premiér teda zopakoval, že chybou jeho ministra prišli zbytočne o život tisíce ľudí.

Komentátori, analytici aj verejnosť sa snažili predsedovi vlády vysvetliť, že ak je to tak, musí voči Sulíkovi vyvodiť politickú, prípadne aj trestnoprávnu zodpovednosť. Pretože ak to neurobí, preberá celú vinu na seba ako jeho nadriadený.

A Igor Matovič tomu porozumel a vybral si druhú možnosť. Verejne vyhlásil: „Môžete mi pripisovať týchto štyritisíc obetí, ja si ich beriem na svoje ramená.“ A aby nebolo pochybností, dodal: „Teraz čo sa mám tváriť, že tým štyritisíc obetiam sme nemohli zabrániť? Mohli sme im zabrániť, samozrejme.“

Vzhľadom na tieto výroky sme rozšírili naše trestné oznámenie, ktoré sme podali na premiéra a jeho ministra, o ďalšie skutky. Ak sa raz niekto priznáva k vine za smrť tisícov ľudí, nech si za to nesie plnú zodpovednosť. A zodpovedá sa z týchto skutkov nie pred kamerami, ale pred súdom.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *