M. Šutaj Eštok: Rozšírili sme tr. oznámenie na Matoviča a Sulíka

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Poslanec strany Petra Pellegriniho, Matúš Šutaj Eštok (HLAS-SD), prostedníctvom sociálnej siete informoval, že kým doteraz brali Matovičove slová na Sulíkovu adresu o obetiach a miliardových škodách s rezervou, správanie Matoviča potvrdilo, že to myslel vážne. Preto sa rozhodli už jedno podané trestné oznámenie rozšíriť.

Facebook Matúš Šutaj Eštok

ROZŠÍRILI SME TRESTNÉ OZNÁMENIE NA MATOVIČA A SULÍKA

Po tlačovke Igora Matoviča, na ktorej obvinil Richarda Sulíka zo zodpovednosti za 4300 obetí Covidu a miliardovú škodu, si možno niektorí optimisti mysleli, že premiér uletel ako obvykle a klamal ako obvykle. Jeho ďalšie výstupy však potvrdzujú, že svoje slová myslel úplne vážne.

Na nedávnu otázku, aký je teraz jeho vzťah so Sulíkom, premiér odpovedal takto: „Po tých 4300 mŕtvych ľuďoch a miliarde ekonomických škôd, ktoré má na svedomí, už čisto pracovný.“ Premiér teda zopakoval, že chybou jeho ministra prišli zbytočne o život tisíce ľudí.

Komentátori, analytici aj verejnosť sa snažili predsedovi vlády vysvetliť, že ak je to tak, musí voči Sulíkovi vyvodiť politickú, prípadne aj trestnoprávnu zodpovednosť. Pretože ak to neurobí, preberá celú vinu na seba ako jeho nadriadený.

A Igor Matovič tomu porozumel a vybral si druhú možnosť. Verejne vyhlásil: „Môžete mi pripisovať týchto štyritisíc obetí, ja si ich beriem na svoje ramená.“ A aby nebolo pochybností, dodal: „Teraz čo sa mám tváriť, že tým štyritisíc obetiam sme nemohli zabrániť? Mohli sme im zabrániť, samozrejme.“

Vzhľadom na tieto výroky sme rozšírili naše trestné oznámenie, ktoré sme podali na premiéra a jeho ministra, o ďalšie skutky. Ak sa raz niekto priznáva k vine za smrť tisícov ľudí, nech si za to nesie plnú zodpovednosť. A zodpovedá sa z týchto skutkov nie pred kamerami, ale pred súdom.

PODPORTE nezávislé spravodajstvo

Vážení priaznivci DAVuDVA , od 1 decembra Vám prinášame aktuálne spravodajstvo, komentáre, analýzy, eseje a rozhovory. Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.


Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *