M. Žilinka: Ochranu základných práv a slobôd považujem za zvlášť dôležitú

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Foto: Facebook Maroša Žilinku

Bratislava 29. marca (TASR) – Ochrana základných práv a slobôd si aj v čase núdzového stavu a pandemickej krízy zaslúži osobitnú pozornosť. Zhodli sa na tom generálny prokurátor SR Maroš Žilinka a verejná ochrankyňa práv Mária Patakyová. Témami ich pondelkového stretnutia boli diskusia o aktuálnej pandemickej situácii, prijímané preventívne opatrenia či primeranosť niektorých zásahov do základných práv a slobôd občanov. TASR o tom informoval hovorca Generálnej prokuratúry (GP) SR Dalibor Skladan.

„Ochranu základných práv a slobôd v čase núdzového stavu považujem za zvlášť dôležitú,“ zdôraznil Žilinka.

Obe strany sa vzájomne informovali o svojich aktivitách v oblasti ochrany základných práv a slobôd a vymenili si odborné názory v oblasti aktuálne podaných návrhov na Ústavný súd SR, ktorých predmetom je posúdenie ústavnosti platných pandemických opatrení obmedzujúcich základné práva a slobody občanov i organizácií.

Foto: Facebook Maroša Žilinku

Predmetom diskusie bol aj vývoj právnej úpravy regulujúcej prijímanie, vykonávanie, kontrolu a súdny prieskum krízových opatrení. Skonštatovali napríklad neprehľadnosť súčasnej právnej úpravy pre občana, tak z dôvodu roztrieštenosti právnej úpravy do viacerých právnych predpisov, ako aj z dôvodu opakovaných čiastkových novelizácií uznesení vlády, ktoré pre občana nie sú dostupné v aktuálne platnom úplnom znení.

Generálny prokurátor SR spolu s verejnou ochrankyňou práv vyjadrili záujem o budúcu odbornú spoluprácu formou výmeny poznatkov a odborných názorov na témy súvisiace s účinnou ochranou základných práv a slobôd na Slovensku.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


One thought on “M. Žilinka: Ochranu základných práv a slobôd považujem za zvlášť dôležitú

  • 30. marca 2021 at 8:24
    Permalink

    Hlavne už by mali začať konať. Zrušte tie nezmyselné AG testovania!!!!!!

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *