Maďarský europoslanec Deutsch sa vzdal funkcií v EP

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Budapešť/Brusel 11. januára (TASR) – Maďarský poslanec Európskeho parlamentu (EP) za stranu Fidesz Tamás Deutsch sa vzdal funkcií vo výboroch v EP, ako aj poverenia byť spravodajcom frakcie Európskej ľudovej strany (EPP). Informovalo o tom v pondelok internetové vydanie denníka Népszava.

Denník pripomenul, že Deutsch, ktorý bol doposiaľ v EP jedným z podpredsedov výboru pre rozpočtovú kontrolu, svoje rozhodnutie oznámil šéfovi frakcie EPP Manfredovi Weberovi.

Tento maďarský europoslanec pred časom prirovnal skutočnosť, že európski ľudovci trvajú na mechanizme ochrany zásad právneho štátu, k nacistickému a komunistickému útlaku.

Deutsch vlani v polovici decembra povedal, že za svoje vyhlásenia sa už viackrát verejne ospravedlnil, a to aj počas rokovania frakcie EPP v Bruseli 16. decembra. „Ospravedlnil som sa všetkým, ktorí sa cítili byť dotknutí, a to na tejto schôdzke, ale aj šesťkrát pred ňou pred širokou verejnosťou,“ uviedol Deutsch.

Frakcia EPP vtedy Deutscha nevylúčila, ale ho zbavila viacerých práv. Europoslanec, ktorý je vedúcim delegácie poslancov vládnuceho bloku Fidesz-KDNP v EP, sa na základe rozhodnutia frakcie európskych ľudovcov nebude môcť v ich mene vyjadrovať, nebude môcť byť spravodajcom EPP v žiadnych záležitostiach a nemôže zastávať žiadnu pozíciu v EPP.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *