Maďarský europoslanec Deutsch sa vzdal funkcií v EP

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Budapešť/Brusel 11. januára (TASR) – Maďarský poslanec Európskeho parlamentu (EP) za stranu Fidesz Tamás Deutsch sa vzdal funkcií vo výboroch v EP, ako aj poverenia byť spravodajcom frakcie Európskej ľudovej strany (EPP). Informovalo o tom v pondelok internetové vydanie denníka Népszava.

Denník pripomenul, že Deutsch, ktorý bol doposiaľ v EP jedným z podpredsedov výboru pre rozpočtovú kontrolu, svoje rozhodnutie oznámil šéfovi frakcie EPP Manfredovi Weberovi.

Tento maďarský europoslanec pred časom prirovnal skutočnosť, že európski ľudovci trvajú na mechanizme ochrany zásad právneho štátu, k nacistickému a komunistickému útlaku.

Deutsch vlani v polovici decembra povedal, že za svoje vyhlásenia sa už viackrát verejne ospravedlnil, a to aj počas rokovania frakcie EPP v Bruseli 16. decembra. „Ospravedlnil som sa všetkým, ktorí sa cítili byť dotknutí, a to na tejto schôdzke, ale aj šesťkrát pred ňou pred širokou verejnosťou,“ uviedol Deutsch.

Frakcia EPP vtedy Deutscha nevylúčila, ale ho zbavila viacerých práv. Europoslanec, ktorý je vedúcim delegácie poslancov vládnuceho bloku Fidesz-KDNP v EP, sa na základe rozhodnutia frakcie európskych ľudovcov nebude môcť v ich mene vyjadrovať, nebude môcť byť spravodajcom EPP v žiadnych záležitostiach a nemôže zastávať žiadnu pozíciu v EPP.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *