MDV: Vo výberovom konaní na šéfa ŠFRB uspel jeho terajší riaditeľ Juraj Kvetko

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Bratislava 3. decembra (TASR) – Vo výberovom konaní na šéfa Štátneho fondu rozvoja bývania (ŠFRB) uspel jeho terajší riaditeľ Juraj Kvetko. TASR o tom vo štvrtok informoval hovorca Ministerstva dopravy a výstavby (MDV) SR Ivan Rudolf. Výberová komisia teda na základe výsledku písomného testu, posúdenia predloženej koncepcie rozvoja ŠFRB a schopností a osobnostných vlastností odporučila Kvetka na obsadenie tejto pozície.

Do výberového konania na pozíciu generálneho riaditeľa ŠFRB sa prihlásilo osem uchádzačov, z toho jedna uchádzačka nesplnila kritérium požadovaného vzdelania a traja uchádzači odstúpili. Na pôde MDV sa v stredu (2.12.) uskutočnilo výberové konanie so štyrmi uchádzačmi o stoličku šéfa fondu rozvoja bývania. „Výberové konanie pozostávalo z písomného testu, ústnej časti a posúdenia a zhodnotenia koncepcie rozvoja predloženej uchádzačmi,“ pripomenul Rudolf. Keďže v písomnom teste neuspeli traja uchádzači, komisia odporučila menovať opäť Kvetka.

Kvetko vedie ŠFRB od 1. mája tohto roka. Predtým pôsobil zhruba deväť rokov ako generálny riaditeľ Úradu pre dohľad nad výkonom auditu a skúsenosti nadobudol napríklad aj v Slovenskej pošte na poste riaditeľa úseku pre obchod a marketing. Vyštudoval Vysokú školu ekonomickú.

Štátny fond rozvoja bývania slúži na financovanie priorít štátnej bytovej politiky schválené vládou pri rozširovaní a zveľaďovaní bytového fondu.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *