MDV: Vo výberovom konaní na šéfa ŠFRB uspel jeho terajší riaditeľ Juraj Kvetko

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Bratislava 3. decembra (TASR) – Vo výberovom konaní na šéfa Štátneho fondu rozvoja bývania (ŠFRB) uspel jeho terajší riaditeľ Juraj Kvetko. TASR o tom vo štvrtok informoval hovorca Ministerstva dopravy a výstavby (MDV) SR Ivan Rudolf. Výberová komisia teda na základe výsledku písomného testu, posúdenia predloženej koncepcie rozvoja ŠFRB a schopností a osobnostných vlastností odporučila Kvetka na obsadenie tejto pozície.

Do výberového konania na pozíciu generálneho riaditeľa ŠFRB sa prihlásilo osem uchádzačov, z toho jedna uchádzačka nesplnila kritérium požadovaného vzdelania a traja uchádzači odstúpili. Na pôde MDV sa v stredu (2.12.) uskutočnilo výberové konanie so štyrmi uchádzačmi o stoličku šéfa fondu rozvoja bývania. „Výberové konanie pozostávalo z písomného testu, ústnej časti a posúdenia a zhodnotenia koncepcie rozvoja predloženej uchádzačmi,“ pripomenul Rudolf. Keďže v písomnom teste neuspeli traja uchádzači, komisia odporučila menovať opäť Kvetka.

Kvetko vedie ŠFRB od 1. mája tohto roka. Predtým pôsobil zhruba deväť rokov ako generálny riaditeľ Úradu pre dohľad nad výkonom auditu a skúsenosti nadobudol napríklad aj v Slovenskej pošte na poste riaditeľa úseku pre obchod a marketing. Vyštudoval Vysokú školu ekonomickú.

Štátny fond rozvoja bývania slúži na financovanie priorít štátnej bytovej politiky schválené vládou pri rozširovaní a zveľaďovaní bytového fondu.

PODPORTE nezávislé spravodajstvo

Len vďaka Vašej podpore dokážeme robiť kvalitnú a nezávislú žurnalistiku

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *