Minister Krajčí podá svoju demisiu v piatok, nechce zámienky na pád vlády (aktualizované)

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Foto: TASR – Dano Veselský

Bratislava 12. marca (TASR) – Minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽANO) podá v piatok svoju demisiu. Nechce, aby termín jeho odchodu bol ďalšou zámienkou na povalenie vlády. TASR o tom informovala hovorkyňa rezortu Zuzana Eliášová.

Minister Krajčí oznámil svoj koniec vo funkcii vo štvrtok (11. 3.) s tým, že dve menšie koaličné strany podmienili zotrvanie vo vláde jeho demisiou. Premiér Igor Matovič (OĽANO) pôvodne avizoval, že z funkcie bude odchádzať postupne, ešte niekoľko týždňov mal pomáhať novému šéfovi rezortu. Chcel, aby Krajčí odišiel, až keď sa rozbehne očkovanie Sputnikom V. Meno nového ministra ešte nepovedali.

Vládna koalícia dohodu o svojom ďalšom fungovaní vo štvrtok napokon neoznámila, hoci predseda Sme rodina Boris Kollár a šéf SaS Richard Sulík ešte napoludnie tvrdili, že kríza v koalícii sa skončila. Avizovaná spoločná tlačová konferencia koalície sa nekonala. Dôvodom malo byť pokračovanie v rokovaniach.

Vládna kríza prepukla po nákupe vakcíny Sputnik V, napätie v koalícii je dlhodobo. Všetky strany sa zhodovali, že nechcú predčasné voľby. SaS a Za ľudí volali po rekonštrukcii vlády.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
One thought on “Minister Krajčí podá svoju demisiu v piatok, nechce zámienky na pád vlády (aktualizované)

 • 12. marca 2021 at 9:58
  Permalink

  Krajčí nechce, aby termín jeho odchodu bol ďalšou zámienkou na povalenie vlády.
  Hej, hej, táto vláda je „úžasná“; vládne týmto štýlom:
  https://youtu.be/cs1WPAVYCKU

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *