Ministerstvo financií USA bude prvýkrát viesť žena; Senát potvrdil Yellenovú

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Washington 26. januára (TASR) – Americký Senát v utorok hlasovaním potvrdil Janet Yellenovú ako prvú ženu na čele ministerstva financií USA.

Informovala o tom agentúra AFP. Pri hlasovaní v Senáte bola Yellenovej kandidatúra schválená pomerom hlasov 76 k 12.

Yellenová, ktorá bola tiež prvou ženou v čele Federálneho rezervného systému a Rady ekonomických poradcov v Bielom dome, bude zohrávať kľúčovú úlohu pri tvorbe ekonomickej politiky prezidenta Joea Bidena v čase, keď USA čelia pandémii vyvolanej infekčnou chorobou COVID-19.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


One thought on “Ministerstvo financií USA bude prvýkrát viesť žena; Senát potvrdil Yellenovú

  • 26. januára 2021 at 10:00
    Permalink

    To je tá „správna“ baba. Keď robila šéfku, tak jej zmizlo z bilancie dostatok miliárd…. a nevedela povedať pred vyšetrovacím výborom – kam sa podeli. Ale bola „zásadová“ tak je teraz v inej funkcii.

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *