Naďovi bude chýbať Krajniak, zároveň potvrdil, že Lengvarský súhlasil s postom ministra zdravotníctva

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Bratislava 30. marca (TASR) – Generál Vladimír Lengvarský súhlasil s tým, aby bolo jeho meno navrhnuté na vymenovanie za ministra zdravotníctva. Či sa novým šéfom zdravotníctva stane je na rozhodnutí nového premiéra a prezidentky SR. Pred stredajším rokovaním vlády SR, predchádzajúcom podaniu demisie súčasného premiéra Igora Matoviča (OĽANO), to uviedol minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽANO).

Zároveň priznal, že ak sa Lengvarský stane ministrom bude vnímať radosť a starosť zároveň. „Bude mi ľúto, že odchádza z čela Ústrednej vojenskej nemocnice v Ružomberku, kde odviedol výbornú prácu a musel prijať ťažké rozhodnutia, pri ktorých preukázal manažérske i ľudské kvality,“ povedal Naď. „Budem ale veľmi rád, že Slovensko získa takéhoto špičkového odborníka na čele ministerstva,“ dodal.

V rámci výmeny na poste premiéra a posledného rokovania pod vedením Igor Matoviča priznal, že zmena sa zrejme nezaobíde bez emočného momentu. „Hlavné však je, a to ma teší, že vláda bude pokračovať a že nejde ani tak o odchody, ale skôr výmenu na niektorých postoch,“ dodal.

To, že by odchod Matoviča z postu šéfa exekutívy mal spôsobiť vnútorné pnutie v poslaneckom klube OĽANO považuje za nepravdepodobné. „V klube sme jednotní, mali sme veľmi dobrú diskusiu, v ktorej bolo cítiť u niektorých sklamanie, že Igor Matovič už nebude premiér, ale vnímam jednotu medzi nami,“ dodal Naď.

V rámci zmien vo vláde mu bude chýbať Milan Krajniak, ktorý potvrdil, že po demisii sa opätovne nebude uchádzať o kreslo ministra práce. „Nepoznám presne dôvody jeho rozhodnutia, ľudsky mi však bude chýbať,“ povedal minister obrany vyzdvihujúc spoluprácu s Krajniakom vo vláde.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
One thought on “Naďovi bude chýbať Krajniak, zároveň potvrdil, že Lengvarský súhlasil s postom ministra zdravotníctva

  • 30. marca 2021 at 16:41
    Permalink

    Je to odmena za zahladenie stôp po vražde gen. Lučanského ?

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *