NAKA začala trestné stíhanie v súvislosti s Matovičovým statusom

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Bratislava 3. februára (TASR) – Národná kriminálna agentúra (NAKA) začala v súvislosti so statusom s fotografiou hákového kríža, zverejnenom na oficiálnom profile premiéra Igora Matoviča (OĽANO) na sociálnej sieti, trestné stíhanie za prečin sympatie k hnutiu smerujúcemu k potlačeniu základných práv a slobôd. Pre TASR to potvrdil asistent poslanca Národnej rady SR Richarda Rašiho (nezaradený) Martin Dorčák, ktorý pre status v novembri 2020 podal trestné oznámenie na neznámeho páchateľa.

Status bol zverejnený na premiérovom profile 17. novembra 2020 okolo 22.00 h s textom: „Lepší výkričník demokratickému Slovensku ani tí ‚slušní ľudia‘ spred úradu vlády nemohli zanechať“. Predseda vlády tak reagoval na protesty, ktoré sa počas Dňa boja za slobodu a demokraciu konali v centre Bratislavy.

Autor príspevku sa podľa Dorčáka dopustil trestného činu rozširovania extrémistického materiálu. Jeho podnet sa týka tiež ľudí, ktorí hákový kríž počas protestov 17. novembra v Bratislave nainštalovali. „Zverejnením fotografie hákového kríža na sociálnej sieti na profile predsedu vlády SR, ktorý má ku dňu 18. novembra 2020 o 20.30 h. 258.528 sledovateľov, príspevok zaznamenal viac ako 10.000 reakcií, vyše 2200 komentárov a 695 zdieľaní, takže sa dá predpokladať, že tento príspevok videlo viac ako 200.000 ľudí,“ uviedol Dorčák v podaní na prokuratúru.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


One thought on “NAKA začala trestné stíhanie v súvislosti s Matovičovým statusom

  • 3. februára 2021 at 10:38
    Permalink

    Anketa je dobrá, ale to, že je to výsledok vyššej moci sa dá brať z dvoch hľadísk. Vo všetkom je Božia vôľa, preto aj elity robia to, čo robia, nepriamo nás násilným spôsobom vracajú k správnym hodnotám. Po druhé je to výsledok našej otrockej podriadenosti k západným hodnotám blahobytu, ktorý so sebou, ako vidíme, prináša neslobodu a otroctvo. Musíme si urobiť poriadok v nás samých, prestať hľadať vinníkov, a uvedomiť si, že je to aj naša nevedomosť, ktorá nás priviedla tam, kde sme. Zákon Jednoty a boja protikladov, prejavujúci sa vo Vesmíre, aj v našej prírode, my ľudia, málo poznáme a nedostatočne používame v reálnom živote. Všetko máme v našich rukách, takže prestaňme len nadávať, hnevať sa, nenávidieť a viniť, lebo zostaneme, ak vôbec, ako národ, ktorý bude ústami svojich politikov „vládnuť“ pomocou mantry „LEBO………“

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *