Názor si utvorte sami, prečo koalícia zrejme nepodporí otvorenie mimoriadnej schôdze NR SR iniciovanej SMERom

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Bratislava 18. apríla (TASR) – Poslanci sa zídu v stredu (21.4.) na mimoriadnej schôdzi Národnej rady (NR) SR. Inicioval ju opozičný Smer-SD v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu. Podľa strany je potrebné zodpovedať viaceré otázky napríklad k nákupu antigénových testov, zlyhaniu očkovacej stratégie a tiež k dôsledkom pandémie na ekonomiku a ďalšie oblasti. Koalícia jej otvorenie zrejme nepodporí.


      Predseda klubu Sme rodina Peter Pčolinský pre TASR uviedol, že sa o tejto téme bavili na koaličnej rade. „Viacerí koaliční partneri nechcú hlasovať za otvorenie takejto schôdze,“ povedal. Šéfka klubu SaS Anna Zemanová pre TASR doplnila, že o tom zrejme ešte v pondelok (19.4.) budú diskutovať na koaličnej rade. „Ale predbežne sme dohodnutí, že nie je dôvod podporiť takýto opozičný návrh,“ uzavrela.


      Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) zvolal 26. schôdzu Národnej rady SR na návrh poslancov Smeru-SD a piatich nezaradených zákonodarcov. Rokovanie sa má začať o 14.00 h. Jediným bodom programu má byť návrh skupiny poslancov na prijatie uznesenia NR SR k ochoreniu COVID-19 a ďalším problematikám.


      Smer-SD tvrdí, že po ročnom pôsobení novej vlády je potrebné vykonať sumarizáciu a zároveň dostať odpovede na viaceré otázky. Tvrdí, že verejnosť má právo dozvedieť sa odpovede na zásadné otázky v súvislosti s pandémiou a jej dôsledkami na zdravie, psychickú či sociálnu situáciu, stav slovenskej ekonomiky, verejných financií aj využitie prostriedkov v rámci plánu obnovy a odolnosti EÚ a ďalšie.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


One thought on “Názor si utvorte sami, prečo koalícia zrejme nepodporí otvorenie mimoriadnej schôdze NR SR iniciovanej SMERom

 • 18. apríla 2021 at 12:18
  Permalink

  Keď sa otvorila otázka, či v prípade platného referenda o predčasných voľbách a jeho pozitívneho výsledku budú koaliční poslanci hlasovať za prijatie ústavného zákona o skrátení terajšieho volebného obdobia NR SR, poslanci koalície Baránik, Dostál, Zemanová Drdúl sa jasne vyjadrili, že na názor občanov v referende budú zvysoka kašlať.

  Teraz koalícia chce blokovať legitímnu diskusiu v parlamente a otázky, ktoré by tam boli kladené a museli by byť zodpovedané pred verejnosťou. Na tlačovkách ministri koalície častokrát neumožňujú žiadne otázky (o kvalite otázok novinárov mám pritom vážne pochybnosti).

  Nemáme ako občania spätnú väzbu, oni si robia čo chcú nech sa deje hocičo, necítia zodpovednosť a nechcú ju prijať a Eduard Chmelár má pravdu, že táto koalícia sa bude zubami nechtami držať nech sa deje čo sa deje lebo má ta to niekoľko miliárd (EUR z EU) dôvodov…

  A Juraj Draxler má pravdu, že ich bude asi treba odtiaľ „vykopať“ (asi doslova…)

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *