Nehorázne. Miroslav Radačovský nepripustený k úkonom vo väznici v Prešove

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Na sociálnej sieti sa Miroslav Radačovský, právny zástupca rodiny Lučanskej vyjadril k úkonom politickej komisie, ktorá zajtra navštívi miesto smrti gen. Lučanského, vo väznici v Prešove, kde jeho prítomnosť nie je vítaná.

Facebook: JUDr. Miroslav Radačovský – nezávislý a nezaradený poslenec EP

GENERÁL LUČANSKÝ

 Slováci a Slovenky, vážení priatelia, patrioti Slovenska!

 Zajtra, dňa 1.2.2021, kontrolná komisia zriadená v súvislosti s prešetrovaním okolností ublíženia na zdraví a smrťou p. generála Lučanského, bude pokračovať vo svojej činnosti v ÚVVaÚVTOS v Prešove. 

 Táto komisia, zriadená Ministerstvom spravodlivosti SR, má svojím spôsobom aj určité „racio“. Tvorí ju časť subjektov, ktorí už dávno predtým, ale aj v súčasnosti, dospeli k záveru, podporovanému niektorými médiami, ale aj vyhláseniami predovšetkým politikov vládnej garnitúry, že všetko bolo v poriadku, p. generál si poranenia spôsobil sám a sám si siahol na život a spôsobil smrť. 

 Kvôli „objektivite“ je v tejto komisii aj časť subjektov z opozície, ktorým sa ukáže ako väznica vyzerá zvnútra, pre prípad, že by možno v budúcnosti tam museli stráviť niekoľko mesiacov až rokov, čo im, nakoniec, aj súčasní vládni politici denno-denne sľubujú. Dokonca jeden z členov tejto komisie čaká, či odvolací súd potvrdí alebo nepotvrdí nepodmienečný trest odňatia slobody. 

 V tejto komisii chýba už len p. generál Lučanský, aby sa prípadne mohol brániť alebo objektívne k veci vyjadriť. P. generál Lučanský už však nežije. Ostali po ňom príbuzní, ktorí sa rozhodli v záujme objektivity ma splnomocniť, aby som ich, a teda v podstate aj p. Lučanského, pri prešetrovaní týchto udalostí zastupoval. 

 Komisia však rozhodla, že to nie je možné a zúčastniť sa aspoň úkonov tejto komisie mi neumožnila. 

 Objektivita tejto komisie je teda neskutočná. Môj názor je taký, že s mojou účasťou je jeden jediný problém. Nie som členom žiadnej politickej strany, žiadneho politického hnutia, som nezávislý europoslanec, nepodliehajúci žiadnej politickej frakcii, žiadnej politickej strane a v tom je asi problém. Pritom nedokonalosť politického myslenia niektorých ľudí je skutočne na zamyslenie. Mojou účasťou by sa totiž nemuselo teoreticky nič neočakávané udiať. Mojou účasťou by sa teoreticky mohlo dospieť aj k zhodnému názoru s možnými názormi komisie. Mojou účasťou by len získala punc objektivity. Za situácie aká je a za situácie množstva sporných skutočností a bez účasti zástupcu poškodenej strany, nikdy závery tejto komisie objektívne nemôžu byť a ani nebudú. Súčasné politické dianie súčasných politikov sa akosi rýchlo učí a preberá spôsoby činnosti europoslancov v Európskom parlamente. Je to signifikantné pre činnosť mojich kolegov europoslancov. Vytvorí sa médiami podporovaná skupina europoslancov, ktorí sú odborníci na všetko – zahraničnú politiku, vnútorný trh, otázky pandémie, sociálne veci, ukladanie sankcií, digitalizáciu, ktorí sú prezentovaní v médiách ako odborníci na všetko. 

 Pokiaľ niektorí europoslanci majú na danú problematiku iný názor alebo skôr názor objektívny, týmto sa nedovolí vystúpiť a vysloviť názor nikde. Napadá ma príslovie o čertovi a kríži. Padol by im hrebienok výnimočnosti, „vysokej odbornosti“ a všeznalosti. Neobjektivita, nespravodlivé posudzovanie vecí, neodbornosť môže síce trvať, ba aj pretrvávať, ale nemôže byť večná. 

 Teda, nebudem prítomní pri prieskumnej práci komisie zajtra v Prešove. Nebudem hlavou prerážať múr a trvať na svojej prítomnosti. Hoci je tiež pravdou, že takýto múr sa dá preraziť len za použitia hlavy. Zajtra sa pokúsim prostredníctvom videozáznamu informovať občanov o pokračujúcom trestnom konaní vo veci p. generála Lučanského a to tak, aby som žiadnym spôsobom nemaril alebo nesťažoval postup orgánov činných v trestnom konaní. Jedine trestné konanie vedené vo veci, môže objektívne zistiť, čo sa v skutočnosti dňa 9. a 29. decembra 2020 udialo.  

 Slováci a Slovenky, patrioti Slovenska, hlavu hore!

 S úctou  JUDr. Miroslav Radačovský, nezávislý slovenský europoslanec a splnomocnený zástupca rodiny nebohého pána generála Lučanského

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


One thought on “Nehorázne. Miroslav Radačovský nepripustený k úkonom vo väznici v Prešove

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *