Nemecká polícia vykonala rozsiahlu raziu proti islamským extrémistom

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Foto: AP

Berlín 25. februára (TASR) – Nemecká polícia uskutočnila vo štvrtok ráno v Berlíne a priľahlej spolkovej krajine Brandenbursko rozsiahlu raziu proti členom zakázanej islamistickej skupiny. Informovala o tom agentúra AP.

Približne 850 policajtov vrátane príslušníkov špeciálnych jednotiek sa zapojilo do razií v bytoch členov organizácie Džamá’atu Berlín (Berlínska skupina). Organizáciu zakázal berlínsky minister vnútra Andreas Geisel s odôvodnením, že ide o „veľmi radikálnu“ skupinu, ktorá sa riadi ideológiou tzv. Islamského štátu.

„Tento zákaz je ďalším signálom pre všetkých náboženských extrémistov,“ uviedol Geisel. „Nebudeme tolerovať miesta, kde sa hlása terorizmus a oslavuje takzvaný Islamský štát,“ dodal.

Úrady uviedli, že organizácia sa hlási k antisemitskej ideológii a obhajuje „ozbrojený džihád a teroristické útoky voči civilistom“. Razie boli zamerané na zaistenie majetku a dôkazov. Polícia neinformovala, že by bol niekto zatknutý.

Organizácia pozostávala z dvoch skupín – mužskej a ženskej -, ktoré sa pravidelne schádzali v súkromných domoch a parkoch a šírili svoju ideológiu prostredníctvom internetu a letákov na verejných priestranstvách, uviedli úrady.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *