Nemecká polícia vykonala rozsiahlu raziu proti islamským extrémistom

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Foto: AP

Berlín 25. februára (TASR) – Nemecká polícia uskutočnila vo štvrtok ráno v Berlíne a priľahlej spolkovej krajine Brandenbursko rozsiahlu raziu proti členom zakázanej islamistickej skupiny. Informovala o tom agentúra AP.

Približne 850 policajtov vrátane príslušníkov špeciálnych jednotiek sa zapojilo do razií v bytoch členov organizácie Džamá’atu Berlín (Berlínska skupina). Organizáciu zakázal berlínsky minister vnútra Andreas Geisel s odôvodnením, že ide o „veľmi radikálnu“ skupinu, ktorá sa riadi ideológiou tzv. Islamského štátu.

„Tento zákaz je ďalším signálom pre všetkých náboženských extrémistov,“ uviedol Geisel. „Nebudeme tolerovať miesta, kde sa hlása terorizmus a oslavuje takzvaný Islamský štát,“ dodal.

Úrady uviedli, že organizácia sa hlási k antisemitskej ideológii a obhajuje „ozbrojený džihád a teroristické útoky voči civilistom“. Razie boli zamerané na zaistenie majetku a dôkazov. Polícia neinformovala, že by bol niekto zatknutý.

Organizácia pozostávala z dvoch skupín – mužskej a ženskej -, ktoré sa pravidelne schádzali v súkromných domoch a parkoch a šírili svoju ideológiu prostredníctvom internetu a letákov na verejných priestranstvách, uviedli úrady.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *