Nemecko: Parlamentné voľby budú 26. septembra 2021, termín schválil aj prezident

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Berlín 9. decembra (TASR) – Nemecko bude voliť nový parlament a spolkového kancelára 26. septembra na budúci rok. Termín schválil aj nemecký prezident Frank-Walter Steinmeier. V stredu popoludní to uviedla tlačová agentúra DPA.

Nemecká vláda stanovila dátum nových parlamentných volieb už 25. novembra a čakalo sa na jeho formálne potvrdenie prezidentom.

Budú to 20. parlamentné voľby v Nemecku od skončenia druhej svetovej vojny, napísala agentúra AP.

Obyvatelia Nemecka vo voľbách rozhodnú o členoch Spolkového snemu (Bundestag), dolnej komory parlamentu. Líder či líderka víťaznej strany sa stane aj novým spolkovým kancelárom alebo kancelárkou.

Úradujúca kancelárka Angela Merkelová v októbri 2018 avizovala, že súčasné štvrté funkčné obdobie je jej posledné a v roku 2021 už nebude kandidovať na žiadnu politickú funkciu.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *