NRSR: B. Susko namieta predlžovanie núdzového stavu

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Bratislava 1. apríla (TASR) – Opozičný poslanec Národnej rady (NR) SR Boris Susko (Smer-SD) namieta predlžovanie núdzového stavu, ako aj obmedzovanie niektorých práv a slobôd ľudí. Návrh na predĺženie núdzového stavu síce je obsiahlejší, podľa Suska mu však naďalej chýba podrobná analýza účinnosti doteraz prijatých opatrení a vízie do budúcna.


      Počas diskusie v pléne pripomenul, že sa Smer-SD obrátil na Ústavný súd (ÚS) SR a ten rozhodol o súlade s napadnutými článkami ústavy. Za potrebné však považuje konštatovať, že traja sudcovia ÚS pripojili k rozhodnutiu odlišné stanovisko. „Treba povedať, že toto rozhodnutie ÚS nebolo prijaté jednohlasne,“ poznamenal. Tvrdí tiež, že NR SR robí slúžku vláde. Argumentuje tým, že predĺženie núdzového stavu môže odobriť parlament aj 20 dní po jeho vyhlásení. Rovnako namieta, že na súhlas netreba ani ústavnú väčšinu, hoci v rámci núdzového stavu dochádza aj k obmedzovaniu práv a slobôd.


      Pýta sa tiež, či naozaj treba obmedzovať práva ľudí s cieľom znižovať mobilitu, keď na druhej strane je povinné pravidelné testovanie, kde sa zhromažďujú ľudia. Hovorí o akomsi zacyklenom kruhu s jeho neustálym predlžovaním. Tvrdí, že aj antigénové testovanie spôsobuje zvýšenie mobility a prispieva k vyššiemu počtu nakazených. Následne vzhľadom na počty nakazených podľa neho vláda zase predlžuje núdzový stav.


      Exminister zdravotníctva a poslanec Marek Krajčí (OĽANO) upozornil kolegov, že testovanie a COVID automat nie sú súčasťou tejto diskusie ani uznesenia o núdzovom stave. Dodal, že sa automat bude meniť aj so stratégiou testovania. Tvrdí, že antigénové testy zachytia približne každého druhého, ktorý by sa dal dokázať aj PCR testom a nevie, že je chorý. „Keď zachytíte takéhoto človeka, ide do karantény, zabránite tomu, aby nakazil svojich kolegov v práci, svojich blízkych a podobne,“ reagoval.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


One thought on “NRSR: B. Susko namieta predlžovanie núdzového stavu

  • 1. apríla 2021 at 19:59
    Permalink

    Ústavný súd je potrebné zrušiť, podobne ako Lipšicovu CIA fašistickú inštitúciu. Právo na Slovensku zaniklo nástupom Matovičovej (Bratislavsko -Trnavskej ) Chunty . Najvyšší čas túto svoloč, parazitujúcej na ostatných obyvateľoch SK – ešte zatiaľ republiky, pričleniť k „UNGARN“. Od Devína po Trnavu.

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *