NRSR: Poslanci pokračujú v rokovaní, čakajú ich zmeny pri núdzovom stave

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Bratislava 9. decembra (TASR) – Podpredseda Národnej rady (NR) SR Milan Laurenčík (SaS) otvoril 10. deň 18. schôdze parlamentu. V úvode poslanci diskutovali o návrhu na skrátené legislatívne konanie k vládnej novele ústavného zákona o bezpečnosti štátu v čase vojny, vojnového stavu, výnimočného stavu a núdzového stavu.

Novela by mala umožniť, aby sa mohol vyhlásený núdzový stav opakovane predlžovať najviac o 40 dní. Schváliť by to však po novom musela NR SR, a to najneskôr 20 dní odo dňa účinnosti predĺženého núdzového stavu.

Počas dňa by mali poslanci definitívne rozhodnúť aj o zmenách v ústave súvisiacich s reformou justície. O pozmeňujúcich návrhoch hlasovali už v utorok (8. 12.), v stredu by mali rozhodnúť o návrhu ako o celku. Následne by mali hlasovať aj o samotnej reforme justície.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *