NRSR: Poslanci pokračujú v rokovaní, čakajú ich zmeny pri núdzovom stave

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Bratislava 9. decembra (TASR) – Podpredseda Národnej rady (NR) SR Milan Laurenčík (SaS) otvoril 10. deň 18. schôdze parlamentu. V úvode poslanci diskutovali o návrhu na skrátené legislatívne konanie k vládnej novele ústavného zákona o bezpečnosti štátu v čase vojny, vojnového stavu, výnimočného stavu a núdzového stavu.

Novela by mala umožniť, aby sa mohol vyhlásený núdzový stav opakovane predlžovať najviac o 40 dní. Schváliť by to však po novom musela NR SR, a to najneskôr 20 dní odo dňa účinnosti predĺženého núdzového stavu.

Počas dňa by mali poslanci definitívne rozhodnúť aj o zmenách v ústave súvisiacich s reformou justície. O pozmeňujúcich návrhoch hlasovali už v utorok (8. 12.), v stredu by mali rozhodnúť o návrhu ako o celku. Následne by mali hlasovať aj o samotnej reforme justície.

PODPORTE nezávislé spravodajstvo

Vážení priaznivci DAVuDVA , od 1 decembra Vám prinášame aktuálne spravodajstvo, komentáre, analýzy, eseje a rozhovory. Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.


Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *