Ostrov „nekonečnej demokracie“ Británia mala práčka na peniaze. Ako inak, na vine majú byť opäť Rusi

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Londýn 26. apríla (TASR) – Spojené kráľovstvo v pondelok zmrazilo účty a zaviedlo zákaz cestovania voči 22 osobám obvineným z úplatkárstva a podvodov, informovala agentúra AP.


      Britský minister zahraničných vecí Dominic Raab poslancom parlamentu povedal, že tieto sankcie zabránia tomu, aby bolo Spojené kráľovstvo využívané ako „útočisko pre špinavé peniaze“.


      Medzi postihnutými osobami je 14 Rusov zapletených do daňového podvodu vo výške 230 miliónov dolárov. Tento podvod odhalil právnik Sergej Magnitskij, píše agentúra AFP.


      Sankcie takisto zasiahli štyri osoby z Juhoafrickej republiky (JAR) v spojitosti so škandálom za vlády bývalého prezidenta JAR Jacoba Zuzu.


      Okrem nich Británia sankcie zaviedla voči osobám z Guatemaly, Hondurasu, Južného Sudánu a Nikaraguy.


      Tieto sankcie sú súčasťou balíka opatrení na základe mechanizmu tzv. „Magnitského zákona“, píše AP.


      Spojené štáty v roku 2012 prijali tzv. Magnitského zákon, na základe ktorého Washington zmrazil aktíva a uvalil zákaz udeľovania víz ruským činiteľom spájaným so smrťou Magnitského, ruského právnika zatknutého v roku 2008 po tom, ako začal tvrdiť, že ruskí činitelia boli zapletení do rozsiahlych daňových podvodov.


      Británia po vystúpení s EÚ zaviedla vlastnú obdobu Magnitského zákona, ktorá jej umožňuje zmraziť aktíva osôb zodpovedných za porušovanie ľudských práv.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *