Ozval sa syn Milana Lučanského a Slovensko sa otriasa v základoch!

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Únik zo zdravotného záznamu policajného exprezidenta Milana Lučanského († 51) vyvolal riadny rozruch. Tentokrát sa ozval jeho vlastný syn Adam Lučanský. Na sociálnej sieti vyjadril svoj názor. Jasný odkaz kompetentným!


„Ak toto číta niekto kompetentný v súvislosti s únikom informácií z OČTK, rodina je/bola by akceptovala verejné uverejnenie lekárskej správy. Predpokladáme, že únik lekárskej správy nastal až po smrti,“ napísal Lučanský.

„K originálu sme sa stále nedostali ani s plnou mocou od otca, kým ešte žil, nakoľko plná moc nebola overená notárom. Akýkoľvek hon na informátora je už bezpredmetný a s účelom zastrašovania,“ vysvetlil.

V súvislosti s únikom spomenutej lekárskej správy navrhol minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO) prešetrenie. Domnieva sa, že mohlo dôjsť k porušeniu zákona. „Urobíme všetko preto, aby sme identifikovali človeka alebo ľudí, ktorí takýto únik zdravotných informácií umožnili a aby tento človek alebo ľudia boli za takúto činnosť aj adekvátne potrestaní, vrátane trestnoprávnych následkov,“ vyhlásil.

Teraz už Naďove výzvy sú bezpredmetné. Teraz už nestačí odstúpenie ministerky spravodlivosti Kolíkovej, toto je na demisiu celej vlády!

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


11 thoughts on “Ozval sa syn Milana Lučanského a Slovensko sa otriasa v základoch!

 • 2. januára 2021 at 0:34
  Permalink

  V uniknutej správe je niekoľko obrazoviek odborných informácií, ktorým rozumie len lekár alebo skúsený zdravotník. Aj laik však v lekárskej správe vyčíta, že po úspešnej operácii oka a lebky priamo v nemocnici (!) vzniklo generálovi Lučanskému ďalšie zranenie hlavy, kvôli ktorému musel urgentne podstúpiť CT vyšetrenie lebky a mozgu.
  Zranenie podľa záznamu vzniklo tak, že „pri prevoze na očné vyšetrenie sa pacientovi pošmykol vozíček a pacient spadol dozadu, pričom si narazil záhlavie“.
  Pripomínam, že zo záznamu je jasné, že pacient mal v tom čase dvojité videnie, bol tesne po operácii, na vyšetrenie ho mali previezť na vozíčku a je vylúčené, aby si do vozíčka sadal sám. Musel mu pri tom asistovať zdravotnícky personál alebo väzenská eskorta. Ak pri tejto manipulácii došlo k ďalšiemu zraneniu pacienta, svedčí to minimálne o poškodení zdravia z nedbanlivosti.
  Namiesto toho, aby minister Naď riešil toto zjavné porušenie odbornej starostlivosti (s podozrením na úmyselné poškodenie zdravia), minister sa verejne a s vypísaním odmeny snaží potrestať whistleblowera.
  Toto už nie je ani na púhe odstúpenie z funkcie. Je to priamo na trestné stíhanie ministra Naďa za zneužitie právomoci verejného činiteľa s podozrením zo spolupáchateľstva viacerých trestných činov.

  Reply
  • 2. januára 2021 at 9:08
   Permalink

   vy to tak vidite, ja to tak vidim. sme opice. je tu bananova republika. len palmy este nenarastli.

   pan novy GP nevidi vobec nic.

   Reply
  • 2. januára 2021 at 9:24
   Permalink

   K tomu popisu zranenia a následkov možno dodať, že lekári vedia, že v takýchto prípadoch môže vzniknúť aj „vertigo“. Oko je dosť zložitý orgán – napr. pri zelenom zákale existujú u niektorých pacientov šialené záchvaty. Ak je problém s okom (a dvojitým videním) tak na udržanie rovnováhy musí človek zatvoriť oči a niečoho sa dotknúť alebo chytiť – potom sa mozog dokáže sústrediť a stabilizovať polohu.
   Pozoruhodné je to, že ak je pacient po operácii a dostane na čas vozík…..tak ho má „šoférovať“ nejaký zriadenec. A ak sa s tým vozíkom vyvalí na zem človek, ktorý je pod kontrolou bachárov aj v nemocnici – vyvoláva to otázky čo robili tí okolo

   Reply
   • 2. januára 2021 at 10:18
    Permalink

    Žeal Nadovi aby aj jemu Presovský bachari vylepsili zrak. A to cím skor

    Reply
   • 2. januára 2021 at 11:31
    Permalink

    Je to už horšie ako keď dali zavraždiť Kuciaka s priateľkou. Teraz sa potrebovali zbaviť generála ktorý vedel veľa o ľudí z koalície. Pán Lipšic je všade tam kde by nemal byť /tak ako pri vražde Valka prečo to nenechal na vyšetrovateľov? /a je o všetkom informovaný záhada a čo pán Santa? A čo pán Juhás ktorý spackal vyšetrovanie vraždy? všetko sa musí ututlať však? Celá koalícia sa tvári ako keby sa nič nestalo lebo treba riešiť koronu a ľudí zavrieť a izolovať od sveta. Na Slovensku čistá diktatúra a fašizmus. nepodceňujem koronu ale tí čo umierajú mali určite aj iné zdravotné problémy ale o tom sa už nemôže písať. Na záver len toľko prečo nedali šancu generálovi aby sa obhajoval keď bol tak dôležitý svedok? Česť jeho pamiatke.

    Reply
    • 3. januára 2021 at 14:03
     Permalink

     Môj brat presne 31.12.2019 mal tak isto vážny uraz oka a dvojite videnie (ma problemy ešte do dnes) hneď v nemocnici mu na oko s ktorým mal dvojité videnie okamžite nasadili takzvané klipko aby mohol vidieť normalne a nie dvojito, prečo to tak isto nenasadili p.lučanskemu??Mal uraz na jedno oko takže na to druhe videl normálne.Je to divne keď tvrdia že videl dvojito, prečo mu to tiež tak isto nespravili???

     Reply
    • 4. januára 2021 at 4:18
     Permalink

     Ibažeby súčasná vládna koalícia mala záujem na tom, aby Lučanský hovoril. Možno sám Lučanský nemal záujem na tom, aby sa predstavil pred súdom. Occam’s razor.

     Reply
     • 4. januára 2021 at 10:43
      Permalink

      Správne, Occam. Kedy asi mohol dostať ten spásonosný nápad? Ešte v Chorvátsku? Alebo už vtedy, keď zatkli Gašpara? Že si počká, kým ho zavrú a potom im vytrie kocúra? A medzitým sa párkrát hodí o zem aj s nemocničným vozíkom? Occam – liberálny!

  • 4. januára 2021 at 4:16
   Permalink

   Ibažeby nie. Podľa výpovedí zúčastnených Lučanský odmietol prevoz na vozíku. Zdravotnícky personál na tom trval (predpisy), a tak sa Lučanský, akoby z trucu, hodil na vozík. Popritom spadol a udrel si hlavu.

   Reply
   • 4. januára 2021 at 10:32
    Permalink

    A toto viete skade? V Smečku napísali? Alebo priamo z vyšetrovacieho spisu cez Tódovú? Je to rovnako dôveryhodné ako Kolíkovej tlačovka.
    Na tento prípad uvalili štátne orgány také informačné embargo, že som to ešte nevidel. Zamestnanci nemocnice sú pod takým tlakom, že na priamu otázku odpovedia len toľko, že to bolo banálne ošetrenie a nič mimoriadne sa okolo toho nedialo, ak vôbec pripustia, že o tom niečo vedia. Pri podozrení na únik informácií im hrozí vyhadzov. Veď aj ten Naď – odmena za chytenie whistleblowera! Pre všetkých bolo veľmi dôležité, aby generál Lučanský ani náhodou neprehovoril s cudzou osobou, ani svojou rodinou. Ani na smrteľnej posteli.
    Tí, čo dali takéto nariadenia (samozrejme len ústne), tí veľmi dobre vedia, prečo.

    Reply
 • 3. januára 2021 at 14:04
  Permalink

  Môj brat presne 31.12.2019 mal tak isto vážny uraz oka a dvojite videnie (ma problemy ešte do dnes) hneď v nemocnici mu na oko s ktorým mal dvojité videnie okamžite nasadili takzvané klipko aby mohol vidieť normalne a nie dvojito, prečo to tak isto nenasadili p.lučanskemu??Mal uraz na jedno oko takže na to druhe videl normálne.Je to divne keď tvrdia že videl dvojito, prečo mu to tiež tak isto nespravili???

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *