P. Kysel je novým povereným zástupcom špeciálneho prokurátora

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Bratislava 22. februára (TASR) – Do času výberového konania je funkciou zástupcu špeciálneho prokurátora poverený Peter Kysel. Navrhol ho špeciálny prokurátor Daniel Lipšic po tom, ako doterajší zástupca Alexander Biró požiadal o uvoľnenie z funkcie. Biró zostáva pôsobiť naďalej na odbore ekonomickej kriminality Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP). TASR o tom informoval hovorca Generálnej prokuratúry SR Dalibor Skladan.

„Peter Kysel nastupuje na pozíciu zástupcu špeciálneho prokurátora dňa 23. februára 2021,“ spresnil hovorca s tým, že Kysel doposiaľ pôsobil ako prokurátor odboru všeobecnej kriminality v rámci ÚŠP.

Kysel je jedným z troch neúspešných uchádzačov o funkciu špeciálneho prokurátora. Poslanci parlamentu zvolili do funkcie tejto funkcie Lipšica 5. februára 79 hlasmi zo 117 prítomných. Národná rada SR volila špeciálneho prokurátora po tom, ako sa obvinený Dušan K. vzdal tejto funkcie. Stať sa šéfom ÚŠP umožnila Lipšicovi zmena zákona, vďaka ktorej mohol na túto funkciu kandidovať aj neprokurátor.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


One thought on “P. Kysel je novým povereným zástupcom špeciálneho prokurátora

  • 22. februára 2021 at 19:43
    Permalink

    Je potrebné rýchlo zahladiť stopy po organizátoroch vraždy gen. Lučanského ?

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *