P. Kysel je novým povereným zástupcom špeciálneho prokurátora

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Bratislava 22. februára (TASR) – Do času výberového konania je funkciou zástupcu špeciálneho prokurátora poverený Peter Kysel. Navrhol ho špeciálny prokurátor Daniel Lipšic po tom, ako doterajší zástupca Alexander Biró požiadal o uvoľnenie z funkcie. Biró zostáva pôsobiť naďalej na odbore ekonomickej kriminality Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP). TASR o tom informoval hovorca Generálnej prokuratúry SR Dalibor Skladan.

„Peter Kysel nastupuje na pozíciu zástupcu špeciálneho prokurátora dňa 23. februára 2021,“ spresnil hovorca s tým, že Kysel doposiaľ pôsobil ako prokurátor odboru všeobecnej kriminality v rámci ÚŠP.

Kysel je jedným z troch neúspešných uchádzačov o funkciu špeciálneho prokurátora. Poslanci parlamentu zvolili do funkcie tejto funkcie Lipšica 5. februára 79 hlasmi zo 117 prítomných. Národná rada SR volila špeciálneho prokurátora po tom, ako sa obvinený Dušan K. vzdal tejto funkcie. Stať sa šéfom ÚŠP umožnila Lipšicovi zmena zákona, vďaka ktorej mohol na túto funkciu kandidovať aj neprokurátor.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


One thought on “P. Kysel je novým povereným zástupcom špeciálneho prokurátora

  • 22. februára 2021 at 19:43
    Permalink

    Je potrebné rýchlo zahladiť stopy po organizátoroch vraždy gen. Lučanského ?

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *