Po vyhrážkach vláde, ktoré postavili do pozoru PZ a SIS, sa preveruje možný terorizmus, polícia opäť dáva návod, čo robiť pri teroristickom útoku

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Bratislava 8. marca (TASR) – Pri teroristickom útoku treba v prvom rade myslieť na svoj vlastný život. Ak sa niekto chce pokúsiť o záchranu druhých, stačí ich varovať a spoločne utekať na bezpečné miesto. Netreba sa však nechať spomaliť. Odporúča to polícia, ktorá spustila preventívnu kampaň na tému ako prežiť teroristický útok. Polícia bude v najbližších dňoch jednotlivé preventívne rady zverejňovať prostredníctvom grafík a statusov na sociálnych sieťach.

Uteč, skry sa, volaj, počúvaj, mysli. To sú základné odporúčania polície pre verejnosť, ktorých dodržiavaním sa môže zvýšiť šanca na prežitie teroristického útoku.

Prezident Policajného zboru Peter Kovařík upozorňuje, že aj keď je situácia vo svete zlá z epidemiologického pohľadu, čo má zásadný vplyv na cestovanie, terorizmus je hrozba, ktorá nikdy nespí. „Presvedčiť sme sa o tom mohli pred pár mesiacmi pri vôbec najbližšom útoku z pohľadu Slovenskej republiky, keď k nemu došlo v neďalekej Viedni. Z preventívneho hľadiska je vhodné pravidelne opakovať naše odporúčania a byť pripravený,“ povedal. Slovensko nie je podľa Kovaříka pre teroristov krajinou takého záujmu ako iné štáty, istota sto percentnej bezpečnosti však nikdy neexistuje. „Navyše, Slováci cestujú po celom svete, kde je riziko útokov vyššie, takže tieto odporúčania sa určite zídu aj im,“ skonštatoval policajný prezident.

Polícia zdôrazňuje, že pri teroristickom útoku, by mal každý utiecť na bezpečné miesto. Ak sa to podarí, je nevyhnutné sa pred útočníkmi skryť a zároveň myslieť na vypnutie zvukov a vibrácii telefónu. „Čím skôr to bude možné, je nutné volať políciu so základným a stručným opisom situácie. Aj napriek obrovskému náporu stresu je dôležité sa riadiť pokynmi polície,“ uviedla polícia.

Zároveň upozorňuje, že túžba nakrútiť autentické zábery z prvého radu sa môže skončiť pre ich autora smrťou. „Teroristi chcú zabiť čo najviac náhodných okoloidúcich,“ varuje polícia s tým, že samotné nakrúcanie a zverejňovanie pohybu útočníkov na vlastné profily na sociálnych sieťach môže ohroziť zasahujúcich policajtov. Z úzadia môže totiž útočníkovi dávať inštrukcie ďalšia osoba, ktorá sleduje sociálne siete a príspevky občanov. „Ak sa verejnosti podarilo zaznamenať priebeh teroristického útoku, je dôležité ho ihneď odovzdať polícii na ďalšie vyšetrovanie, prípadne analýzu ďalšieho postupu, ak útok naďalej trvá,“ spresnila polícia.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


6 thoughts on “Po vyhrážkach vláde, ktoré postavili do pozoru PZ a SIS, sa preveruje možný terorizmus, polícia opäť dáva návod, čo robiť pri teroristickom útoku

  • 8. marca 2021 at 18:41
    Permalink

    Ako postupovať pri vládnom terorizme?
    Na aké bezpečné miesto utiecť?

    Reply
  • 8. marca 2021 at 19:14
    Permalink

    Slováci, Vy všetci, ktorí ešte máte rozum choďte z tohto US protektorátu čím skôr preč. Naši predkovia nielenže sa pri tejto nevládnej chunte obracajú v hrobe, ale už sú z nich ventilátory. Naďovi a TT Pakovi spojenci totiž budú bojovať proti Ruskej agresii do posledného Slováka, Čecha, Maďara a Poliaka. Nie všetci máme Matovičov , Sulíkovej nevesty a Kollárov titul, niektorí máme aj maturitu.

    Reply
    • 8. marca 2021 at 20:21
      Permalink

      Prečo by sme mali odchádzať? Robme všetko preto, aby oni odišli.
      A hlavne niektorí máme aj MORÁLKU.
      Zachráňme Slovensko!!!

      Reply
  • 9. marca 2021 at 0:53
    Permalink

    Zaujímavé, že zrazu zas vyťahujú terrorizmus. Do teraz strašili koronavírusom, ale asi im to už masy nežerú, tak teraz sa vrátime k starému dobrému since 9/11 strašeniu terrorizmom. Umrieť na terroristický útok je štatisticky tak pravdepodobný ako zomrieť na koronu, alebo byť trafený meteoritom pri masturbácii na balkóne za slnečného dňa.

    Reply
  • 9. marca 2021 at 11:12
    Permalink

    Musí to byť vážne….keď už o tom píšu do médií. Asi to má prehlušiť ten chaos čo robia. Ale bez humoru sa žiť nedá.
    USA začali bombardovať Vietnam ani nie po známom „incidente“ na mori (v Tonkinskom zálive) ale že objavili nebezpečné protilietadlové zbrane v rukách Vietnamcov. Keď tam prelietavali americké stíhačky, tak mali v rukách 5MPLBT (5 metrová protilietadlová bambusová tyč), čím ohrozovali nízko letiace americké stíhačky.

    je to podobné:
    2. augusta 1964 sa americký torpédoborec zaplietol do prestrelky s troma hliadkujúcimi severovietnamskými torpédovými člnmi, pričom jeden potopil a jeden ťažko poškodili.

    Druhý konflikt sa mal odohrať o dva dni neskôr, 4. augusta, kedy údajne severovietnamské lode bez príčiny zaútočili na americké plavidlá v medzinárodných vodách Tonkinského zálivu. Až v roku 2005 boli americkým Národným bezpečnostným úradom odtajnené materiály z vyšetrovania tohto druhého konfliktu z ktorých vyplynulo, že išlo o omyl samotných Američanov a severovietnamské námorníctvo 4. augusta na nich vôbec nezaútočilo

    Zatiaľ čo prvý incident americký prezident Lyndon B. Johnson odsúdil a varoval Severovietnamcov pred nevyvolanými útokmi, druhý falošný konflikt mal za následok schválenie Rezolúcie o Tonkijskom zálive, ktorá sa stala právnym podkladom pre vstup USA do vojny proti Vietnamskej demokratickej republike a zároveň dala americkému prezidentovi plnú moc asistovať ktorejkoľvek krajine juhozápadnéj Ázie v boji proti „komunistickej agresii“.

    TAKTO SA ROBÍ POLITIKA….
    Ako sa vládne vo svete a ako sa začínajú vojny?
    Diplomati hovoria klamstvá novinárom
    a potom uveria tomu, čo si prečítajú
    – Karl Kraus – rakúsky básnik l874-l936

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *