Podľa Ruska môžu sankcie voči junte v Mjanmarsku vyvolať občiansku vojnu

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Moskva 6. apríla (TASR) – Rusko v utorok uviedlo, že je proti sankciám voči junte v Mjanmarsku, pričom upozornilo, že represívne opatrenia môžu v krajine vyvolať občiansku vojnu. Informovala o tom agentúra AFP.

„Kurz zameraný na hrozby a nátlak vrátane použitia sankcií proti súčasným mjanmarským orgánom nemá budúcnosť a je mimoriadne nebezpečný,“ uviedlo ruské ministerstvo zahraničných vecí. Podľa neho by takáto politika mohla viesť k „úplnému občianskemu konfliktu“.

Nemecký minister zahraničných vecí Heiko Maas 4. apríla upozornil, že v Mjanmarsku hrozí občianska vojna. Šéf nemeckej diplomacie požaduje, aby všetci zúčastnení zvyšovali tlak na mjanmarský režim a ten nakoniec prijal ponuku na rozhovory so svojimi partnermi zo Združenia národov juhovýchodnej Ázie (ASEAN).

V Mjanmarsku prebrala armáda moc 1. februára tohto roku. Stalo sa tak aj napriek tomu, že vo voľbách, ktoré sa v tejto krajine na ázijskom juhovýchode konali vlani na jeseň, zvíťazila vládnuca politická strana štátnej kancelárky Aun Schan Su Ťij.

Armáda sústavne potláča pouličné protesty a demonštrácie a zabila pri tom už najmenej 550 ľudí, medzi nimi aj 46 detí, tvrdí nezisková organizácia Združenie pre pomoc politickým väzňom (AAPP).

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *