Polícia: O zadržaných migrantoch z Afganistanu sa rozhodne v najbližších dňoch

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Bratislava/Vyšný Komárnik 21. decembra (TASR) – O dvoch z troch migrantov z Afganistanu, ktorých polícia v sobotu (19. 12.) zadržala vo Vyšnom Komárniku v okrese Svidník, sa rozhodne v najbližších dňoch. Tretí požiadal v minulosti o azyl v Bulharsku, preto sa tam bude musieť vrátiť. TASR o tom informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová.

Zadržaní sa podľa jej slov nachádzali v ložnom priestore návesu zaplombovaného bieloruského kamióna, ktorý prevážal konzervované hrušky.

„Policajti cudzincov predviedli na Oddelenie cudzineckej polície PZ do Prešova, kde s nimi vykonali potrebné úkony. Zistili, že jeden cudzinec už v minulosti požiadal o azyl v Bulharsku a ďalší dvaja prejavili vôľu o udelenie azylu na území Slovenskej republiky,“ uviedla Bárdyová s tým, že muž, ktorý požiadal o azyl v Bulharsku, sa tam bude musieť vrátiť. O ďalších dvoch sa bude rozhodovať v najbližších dňoch.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *