Premiér: V tejto situácii nevidím význam sprísňovať režim na hraniciach

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Bratislava 9. decembra (TASR) – Súčasťou sprísňovania pandemických opatrení nebude tvrdší režim na hraniciach, resp. obmedzenie pohybu ľudí, ktorí budú zo zahraničia cestovať na Slovensko. Na stredajšej tlačovej konferencii to uviedol predseda vlády SR Igor Matovič (OĽANO), argumentujúc vyrovnávaním epidemiologickej situácie na Slovensku a v okolitých krajinách.

Dôvodom podľa Matoviča je, že sme si na Slovensku „prejedli vlastný úspech“ a nedokázali udržať náskok získaný po plošnom testovaní. „Miesto toho, aby sme to rúbali a rúbali, mali dnes raj na zemi a najlepšiu situáciu v Európe, tak sme začali spochybňovať plošné testovania a dostali sme sa tam, kde sme,“ povedal. „U nás sa situácia zhoršuje, v druhých krajinách zlepšuje, nevidím dôvod teraz brániť alebo obmedzovať napríklad pricházajúcim z Českej republiky,“ povedal premiér. Myslí si, že ak bude Slovensko pokračovať v „horšej ceste“, Česká republika ho v horizonte niekoľkých týždňov môže predbehnúť a dospieť k lepšej epidemiologickej situácii.

PODPORTE nezávislé spravodajstvo

Vážení priaznivci DAVuDVA , od 1 decembra Vám prinášame aktuálne spravodajstvo, komentáre, analýzy, eseje a rozhovory. Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.


Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *