Prieskum: USA sú vnímané ako väčšia hrozba pre demokraciu než Rusko a Čína

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Londýn 7. mája (TASR) – Účastníci prieskumu Nadácie aliancie demokracií (AoD) považujú USA za väčšiu hrozbu pre demokraciu než Rusko alebo Čínu. Písal o tom na svojej webovej stránke denník The Guardian.

AoD prostredníctvom organizácie Latana uskutočnila prieskum s účasťou 50.000 osôb z 53 krajín.

Celkovo 44 percent účastníkov prieskumu vyjadrilo znepokojenie, že USA v ich krajinách ohrozujú demokraciu. Čínskeho vplyvu sa obáva 38 percent respondentov a ruského 28 percent.

Vnímanie USA ako hrozby demokracie sa vo svete od minulého roka výrazne posilnilo, píše The Guardian. Nárast je obzvlášť výrazný v Nemecku a Číne.

Prieskum sa uskutočnil v období medzi februárom a aprílom tohto roka, preto naň môže mať vplyv zahraničná politika bývalého prezidenta USA Donalda Trumpa, píše The Guardian. Vnímanie USA sa na základe celkových výsledkov v porovnaní s minulým rokom začína zlepšovať.

Až 81 percent účastníkov prieskumu uviedlo, že pre ich krajiny je dôležité mať demokraciu. Svoju krajinu za demokratickú považuje 53 percent účastníkov. Za najväčšiu hrozbu pre demokraciu ľudia považujú hospodársku nerovnosť, ktorú uviedlo 64 percent účastníkov.

Nadácia aliancie demokracií je nezisková organizácia, ktorú v roku 2017 založil Anders Fogh Rasmussen. Ten bol v rokoch 2009-14 generálnym tajomníkom NATO. Nadácia sa venuje podpore demokracie a voľného trhu vo svete.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


One thought on “Prieskum: USA sú vnímané ako väčšia hrozba pre demokraciu než Rusko a Čína

  • 7. mája 2021 at 22:30
    Permalink

    bohuzial su ozajstnou hrozbou pre cele ludstvo. Kazdu vojmu po II sv.vojne zacali prave oni.Miesaju sa do politiky kazdeho statu a vsade chcu mat svoje vojsko, aby dosiahli odvsadial na Rusko.A budu to robit dovtedy, pokial im to my budeme dovolovat a budeme suhlasit zo zahranicnou politikou nasich .. statnikov ,,

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *