Proces s Patrikom P. v prípade sprenevery opäť odročili

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Bratislava 14. decembra (TASR) – Hlavné pojednávanie s Patrikom P. obžalovaným zo sprenevery senát Okresného súdu (OS) Bratislava I v pondelok opäť odročil a tentokrát na neurčito.

„Dnešné hlavné pojednávanie bolo odročené na neurčito z dôvodu neprítomnosti dvoch členov senátu, a to predsedu senátu, ako aj jedného člena senátu, zo zdravotných dôvodov,“ povedal pre TASR hovorca Krajského súdu v Bratislave Pavol Adamčiak. Predtým 3. decembra proces odročili, dôvodom bola práceneschopnosť prísediaceho v súvislosti s absolvovaním operačného zákroku.

Podľa obžaloby mal Patrik P. v desiatich skutkoch v rokoch 2010 až 2013 od poškodených pod prísľubom vyplácania mesačných výnosov z poskytnutej sumy vylákať finančné prostriedky v celkovej výške 959.750 eur. Tie však podľa prísľubu nezhodnotil, prípadne ich použil na vyplácanie iných. Tým mal poškodeným spôsobiť škodu v celkovej výške viac ako 840.000 eur.

V minulosti bol právoplatne odsúdený v kauze podvodu na nebankové subjekty BMG Invest a Horizont Slovakia. Najvyšší súd (NS) SR 10. septembra v tejto veci zamietol jeho dovolanie. Bolo totiž zrejmé, že dôvody dovolania neboli splnené. Deň predtým Patrika P. prepustili z bratislavského väzenia na slobodu.

Patrik P. v kauze podvodu na nebankovky figuroval spolu s Dávidom Brtvom a Jozefom Majským. Vytváraním falošných pohľadávok voči spoločnostiam mala trojica spôsobiť škodu vtedajších 448 miliónov korún, zo zatvorených pobočiek sa mala pritom obohatiť o 53 miliónov korún. Tu ho uznal za vinného prvostupňový Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Pezinku, napokon ho NS SR 28. marca 2018 odsúdil na sedem rokov väzenia. Od júla 2018 si odpykával zvyšok svojho trestu. V minulosti bol takmer päť rokov vo väzbe, tá sa mu zarátala do trestu.

PODPORTE nezávislé spravodajstvo

Len vďaka Vašej podpore dokážeme robiť kvalitnú a nezávislú žurnalistiku

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Prepošlite článok emailom