Prokurátor ÚŠP podal sťažnosť voči rozhodnutiu súdu vo veci väzby Vladimíra Pčolinského

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Bratislava 5. mája (TASR) – Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) podal v stredu sťažnosť voči rozhodnutiu sudcu Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku, ktorý nevyhovel jeho návrhu rozšíriť dôvody väzby u obvineného bývalého riaditeľa Slovenskej informačnej služby (SIS) Vladimír P. TASR o tom informovala hovorkyňa ÚŠP Jana Tökölyová.

O sťažnosti bude rozhodovať Najvyšší súd SR. Hovorkyňa zároveň uviedla, že ÚŠP bolo doručené rozhodnutie ŠTS, ktorý zamietol žiadosť o prepustenie z väzby Vladimíra P. a ponechal ho vo väzbe pre kolúzny dôvod väzby. Zároveň nevyhovel prokurátorovi, ktorý žiadal rozšírenie dôvodov väzby o väzbu preventívnu.

Sudca ŠTS 29. apríla avizoval po výsluchu obvineného, že hneď neoznámi, ako rozhodol o žiadosti Vladimíra P. o prepustenie z väzby. Rozhodnúť mal na začiatku tohto týždňa. Podanie sťažnosti avizoval pre TASR aj obhajca obvineného Ondrej Urban.

Vladimír P. je právoplatne väzobne stíhaný od 29. marca. Exriaditeľa tajnej služby zadržali príslušníci NAKA 11. marca a obvinili ho, že on a bývalý námestník SIS Boris B. mali prijať úplatok od podnikateľa a konkurzného právnika Zoroslava K. vo výške 40.000 eur. Úplatok mal byť údajne za to, aby SIS nesledovala Zoroslava K. Nedávno mu pribudlo ďalšie obvinenie z korupčného skutku, ktorého sa mal dopustiť v roku 2020. Obvinenia odmieta.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
2 thoughts on “Prokurátor ÚŠP podal sťažnosť voči rozhodnutiu súdu vo veci väzby Vladimíra Pčolinského

 • 5. mája 2021 at 19:15
  Permalink

  Vzhľadom na vzťahy protežovaného „skutočne“ špeciálneho prokurátora, (ktorý má stret záujmov v každom prípade špeciálnej prokuratúry), aj s pánom Pčolinským, bolo jasné, ako takéto žiadosti v podobných prípadoch budú končiť. Veď svojich si treba chrániť. Takí ako p. Lipšic nikdy nevedia, kedy budú potrebovať na oplátku sami ochranu.

  Reply
 • 5. mája 2021 at 22:13
  Permalink

  HMMM ze to neurobil Lipsic aj u generala Lucanskeho. No ale s tym nebol v jednej partii- To je u nas humus. A nikomu to nevadi. Ale vsak na to si ho tam dali.Je to jeho kumpan. Fuj. A ze transparentne. Oni to uz ani netaja.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *