Prokuratúra: Začala mimoriadnu previerku v súvislosti s úmrtím Ľubomíra Krivočenka, jeho úmrtie oznámila včera oznámila M.Kolíková

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Bratislava 3. marca (TASR) – Krajská prokuratúra (KP) Bratislava začala v stredu vykonávať mimoriadnu previerku v Ústave na výkon väzby Bratislava v súvislosti s úmrtím Ľubomíra K., ktorý bol obvinený v kauze Dobytkár. TASR o tom informoval prokurátor a hovorca KP Bratislava Matej Izakovič.

Právnik Ľubomír K. bol väzobne stíhaný od minulého roku. V jeho prípade má ísť o prvé úmrtie v ústavoch na výkon väzby a na výkon trestu odňatia slobody v súvislosti s novým koronavírusom.

Slovenská advokátska komora v utorok (2. 3.) požiadala ministerku spravodlivosti Máriu Kolíkovú (Za ľudí) aj kompetentné orgány o dôsledné prešetrenie úmrtia. Špeciálneho prokurátora tiež žiada o preverenie medializovaných informácií o postupe jeho podriadeného prokurátora, ktorým advokátovi nemalo byť umožnené ani na násobnú žiadosť podpísať splnomocnenie na oboznámenie sa so zdravotným stavom.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
One thought on “Prokuratúra: Začala mimoriadnu previerku v súvislosti s úmrtím Ľubomíra Krivočenka, jeho úmrtie oznámila včera oznámila M.Kolíková

  • 3. marca 2021 at 16:11
    Permalink

    Fašizmus , totalita našla v Kolikovej toho správneho človeka .

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *