Putin robí poriadky s mimovládkami, ktoré robia politiku a sú dotované zo zahraničia

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Moskva 7. marca (TASR) – Ruské hnutie Za ľudské práva známeho aktivistu Leva Ponomariova sa rozhodlo rozpustiť. Dôvodom je ruský zákon o tzv. zahraničných agentoch, priblížilo hnutie vo svojom nedeľnom vyhlásení. Informovala o tom agentúra AP.


      Zákon ukladá médiám, mimovládnym organizáciám a jednotlivcom, ktorí sú financovaní zo zahraničia, povinnosť zaregistrovať sa na ruskom ministerstve spravodlivosti ako zahraničný agent.


      Ponomariov aj jeho hnutie sú v tejto súvislosti rezortom spravodlivosti považovaní za zahraničných agentov. Ruský najvyšší súd navyše v novembri 2019 hnutiu zakázal činnosť.


      Hnutie Za ľudské práva patrí k najstarším organizáciám svojho druhu v Rusku. Ponomariov (79), jeden z najznámejších ruských aktivistov, ho založil ešte v roku 1997.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
4 thoughts on “Putin robí poriadky s mimovládkami, ktoré robia politiku a sú dotované zo zahraničia

 • 8. marca 2021 at 9:09
  Permalink

  Takého človeka potrebuje Slovensko.

  Reply
 • 8. marca 2021 at 9:12
  Permalink

  Najvyšší čas, prijať taký zákon aj na Slovensku. To by bolo ziapania pro US Presstitútok.

  Reply
 • 8. marca 2021 at 10:53
  Permalink

  Konečne sa niečo pohlo v tomto smere, lebo podľa zdravého rozumu je nelogické, aby vôbec existovali nejaké mimovládky, lebo buď vládnete, alebo nie. A najhoršie na tom je, že sa angažovali v dôležitých veciach, ktoré nepatria do ich záležitosti. Neviem kto to bol, ale má dobrý citát: „Deti patria svojim rodičom“, autor Bert Hellinger. Pomaly bola naším deťom podsúvaná, a stále je nemravná agenda, výchova k sexu už v predškolskom veku, čo je vyslovene predpoklad mravného zničenia našich najmenších, na to automaticky naväzuje alkohol a drogy, lebo tam kde nie je mravnosť, tam hnijú korene. Príčiny takých aktivít už aj vrabce čvirikajú, taký národ sa dá ľahko ovládať, až do Sodomy a Gomory, lebo iný koniec nie je možný. A nie len to, aj vzdelávanie má svoje trhliny, slovenčina, matematika, a teraz diaľkové vyučovanie, to nemá žiadne ospravedlnenie, a časom si to budeme musieť uvedomiť a priznať. „Za osud národa je zodpovedný sám národ“, kedy sa to naučíme, vieme to už 170 rokov, a to súvisí to aj s výchovou k elementárnemu vlastenectvu, vedieť kto som. A ako písal náš národný buditeľ Ľudovít Štúr ďalej: „Ak raz človek vypustí dušu, stane sa z tela mŕtvola, a tak ukončí svoj život aj každý jav, každá ustanovizeň, keď sa zriekne svojho poslania“.

  Reply
 • 8. marca 2021 at 14:30
  Permalink

  Mimovládky sú zrkadlom toho , že štát nefunguje . Keby štát fungoval tak , ako má mimovládky by nemali priestor . Príkladom je Švajčiarsko tam okrem pár charít , žiadne mimovládky nie sú , pre Švajčiarov je samozrejme , že štát funguje pretože si ho platia a keď niečo platím tak do čerta sám musím mať záujem aby to bolo v poriadku , Slováci sú pravým opakom platia štát , ktorý nefunguje .

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *