R.Fico po vyjadrení Generálnej prokuratúry v kauze údajného únosu Vietnamca očakáva od médií ospravedlnenie

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Bratislava 8. marca (TASR) – Závery Generálnej prokuratúry (GP) SR v súvislosti s kauzou údajného únosu Vietnamca považuje Smer-SD za objektívne, nezávislé a spravodlivé. Na pondelkovej tlačovej konferencii to vyhlásil šéf strany Robert Fico. GP v piatok (5. 3.) uviedla, že rozhodnutia orgánov činných v trestnom konaní (OČTK) v kauze boli správne a zákonné. Fico poukázal na medializované vyjadrenia o vtedajšom ministrovi vnútra za Smer-SD Robertovi Kaliňákovi v čase vypuknutia kauzy. Kritizoval médiá za to, že sa nedostatočne venovali výsledku, ktorý prezentovala GP.

Výsledky označil Fico za zadosťučinenie pre Smer-SD, médiá pri informovaní o kauze podľa neho poškodili aj obraz Slovenska v zahraničí. Podľa Fica stále nie je dôkaz, či bol niekto prevádzaný cez Slovensko. Po vyjadrení GP očakával od médií ospravedlnenie.

GP po preskúmaní potvrdila záver uznesenia vyšetrovateľa Sekcie kontroly a inšpekčnej služby (SKIS) z roku 2018, ktorým bola odmietnutá časť trestných oznámení podávateľov vo veci podozrenia z trestného činu zneužívania právomoci verejného činiteľa. GP skonštatovala, že žiadna relevantná skutočnosť neodôvodňuje vedomú participáciu občanov SR na únose vietnamského občana. K závere o vedomej participácii občanov SR na únose na základe vykonaného dokazovania nedospeli podľa GP ani nemecké súdy, ktoré právoplatne rozhodli o odsúdení jedného obžalovaného vietnamského občana.

K únosu vietnamského podnikateľa a funkcionára tamojšej komunistickej strany Trinh Xuan Thanha z Berlína do Vietnamu malo dôjsť v júli 2017. Vietnamec bol v Nemecku v azylovom konaní, bol tak oficiálne chránený nemeckými úradmi. Nemecko sa v tejto súvislosti zaoberalo možnou slovenskou stopou v únose s možným zneužitím slovenského vládneho špeciálu.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
One thought on “R.Fico po vyjadrení Generálnej prokuratúry v kauze údajného únosu Vietnamca očakáva od médií ospravedlnenie

  • 9. marca 2021 at 16:52
    Permalink

    A od akých? Od tých proamerických presstitútok, školených ambasádou za plotom sa toho nedočká. Páči sa mi, ako v každom médiu chcú prispieť na „kvalitnú žurnalistiku“ . Akú pre pána Boha, keď posledný novinár ktorému ako tak dôverujem je nejaký pán Dudka v relácii “ s mikrofónom za športom“

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *