R. Fico: V zahraničnej politike vidíme štyri svetové strany, nielen západ

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Bratislava 23. marca (TASR) – Dnes intenzívne vnímame tisíce zbytočných obetí pandémie, za ktoré nesie plnú zodpovednosť neschopná Matovičova vláda. No takto pred 22 rokmi „mierumilovné“ bombardéry NATO posypali Belehrad a slovanský srbský národ pozdravom od vtedajšieho amerického prezidenta Clintona. „Išlo o letecký útok, ktorý si potom západní demokrati ako cez kopirák zopakovali o niekoľko rokov v Iraku. Ako dôvody na bombardovanie Belehradu boli použité klamstvá. Rovnako ako v Iraku. Napadnutie bývalej Juhoslávie a likvidácia režimu prezidenta Miloševiča boli plánované podstatne skôr, ako došlo ku konfliktom medzi Srbskom a Kosovom. Tak ako v Iraku, ani v prípade Belehradu neexistoval súhlas Bezpečnostnej rady OSN, preto bombardovanie možno označiť za zločinecké a v príkrom rozpore s medzinárodným právom,“ uviedol predseda SMERu – sociálna demokracia Robert Fico.


      A opäť trpeli najnevinnejší, bombardéry NATO totiž netriafali vojenské ciele, ale najmä školy, nemocnice a civilnú infraštruktúru. Z viac ako dvetisíc mŕtvych civilistov, bola tretina detí. Svetoznámy srbský tenista Novak Djokovič, ktorý prežil bombardovanie ako dieťa povedal: „Nikomu to neprajem. Dva a pol mesiaca, každý jeden deň a noc padali bomby.“ „Napriek tomu, že Slovensko v roku 1999 nepatrilo medzi členské štáty NATO, vláda Mikuláša Dzurindu nezaváhala a 24. marca 1999 prijala uznesenie, ktoré povolilo prelet bombardérov a ich tankovanie nad územím Slovenska bez akýchkoľvek limitov. To, že lietadlá neniesli cukríky pre srbské deti, naši pohlavári museli vedieť, ale čo by samozrejme neurobili, aby sa zapáčili americkej administratíve. Čo tam po tom, že išlo o slovanský srbský národ, americká pochvala, „well done boys“, stála za to. Nepochybujem, že súčasná vláda I. Matoviča by za cenu svojej záchrany a amerického patronátu urobila to isté. Aj preto som si ponechal tento dokument ako memento, čo nemôže suverénny štát urobiť, ak si chce zachovať svoju tvár,“ upozornil R. Fico.


      Robert Fico ešte ako predseda vlády presadil, aby sme vrátili našich vojakov z Iraku, lebo Slovensko sa nechcelo zúčastňovať na americkom ropnom dobrodružstve bez akéhokoľvek medzinárodno-právneho základu. Slovensko nemá armádu, ktorou si presadzuje svoje záujmy. Máme len medzinárodné právo, hrdosť a  suverenitu. „A my v SMERe máme naviac aj blízky vzťah k slovanským národom a zdravý rozum v zahraničnej politike, v ktorej vidíme štyri svetové strany a nielen západ,“ uzavrel.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *