R. Fico(video) : Arogantná vládna koalícia sa venuje sebe a kašle na ľudí, R. Fico na tlačovke hovoril o fašizme v súvislostí s prípadom M. Jankovskej

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Predstavitelia strany SMER – sociálna demokracia na dnešnej tlačovej besede vyjadrili obavy z toho, ako dopadne naša krajina a ľudia v nej. Podľa Roberta Fica demokracia nie je vždy dokonalý spôsob riadenia vecí, často ju sprevádzajú omyly a výnimky. Žiaľ, Slovensko sa za posledný rok stalo testovacím ostrovom všetkých defektov demokracie. Nuž, verejnosť bola pred voľbami oklamaná a koalícia je výsledkom manipulácie s verejnou mienkou. Táto koalícia je zložená z neskúsených, nevzdelaných, skompromitovaných a hlúpych ľudí. Za to, že je Slovensko týmto ostrovom, platíme vysokú daň. Tá však nespočíva len v tom, že sa budeme za vládu hanbiť. Je ešte vyššia. Sme svedkami porušovania ľudských práv, kriminalizácie opozície, sme svedkami absolútne zlej atmosféry v krajine. My sme však platcami dane najvyššej. Má číslo viac ako 7000 mŕtvych na covid. A neexistuje perspektíva alebo plán vlády, čo ďalej.

„Našou najväčšou výzvou, pred ktorou stojíme a ktorej sa chceme venovať, je covid. Očakávali by sme, že na čele štátu bude jednotný tím, ktorý bude bojovať aj s chybami a my sme boli pripravení tomuto tímu pomáhať. Ak si niekto myslí, že nám vyhovuje diskusia o rekonštrukcii vlády tým štýlom, ako to oni ponúkajú, je to pre nás neprijateľné. Bavíme sa o rekonštrukcii ako o jednom z východísk vládnej krízy. Dôjde k výmene niektorých členov vlády. Odíde napríklad minister zdravotníctva. Čo to znamená na fungovaní tejto vlády? Vymenia dvoch, troch ministrov a o týždeň sú tam, kde boli predtým,“ uviedol predseda strany SMER – SD Robert Fico.

Tlačová beseda:

Je nemysliteľné, aby sa minister zahraničných vecí ospravedlňoval zahraničnému partnerovi za svojho premiéra slovami – „prepáč, to je taký magor“. Že hovorí predseda vlády na podpredsedu vlády, že je idiot a podpredseda vlády vulgárne vynadá premiérovi. „Viete, čo to znamená vymeniť premiéra? To je na tri mesiace zastavená krajina. To je nové Programové vyhlásenie vlády. Hlasovanie v parlamente o dôvere do 30 dní od zloženia vlády. Kde je v strede uvažovania tejto vlády človek, covid a tí mŕtvi? Koho to vôbec zaujíma, čo sa bude diať s týmito ľuďmi? Oni myslia len na seba v tej svojej hlúposti,“ dodáva Robert Fico.

Predseda SMERu – SD vyzval koalíciu, aby konečne robili a prestali otravovať verejnosť vnútornými vecami, keďže na svoje posty po voľbách išli dobrovoľne.

Ponúkol zároveň koalícii pomoc vo vypracovaní zákona, ktorý hovorí, že je jedno, o akú vakcínu ide. Pokiaľ ju nakúpi štát, pri každej vakcíne musí byť rovnaké zaobchádzanie s pacientom a lekárom.

Včera I. Matovič vyhlásil, že nás dnes čakajú dve veľké prekvapenia. „Som na 100% presvedčený, že mal na mysli to, že opätovne zadržia Moniku Jankovskú. Rok sedela vo väzbe. Pustil ju Špecializovaný trestný súd, pustil ju Najvyšší súd Slovenskej republiky. Samozrejme, vonku ju čaká svetoznámy slovenský vyšetrovateľ Juhás s po zuby ozbrojenými policajtami s dozorovým prokurátorom pánom Repom. Vysvetlite mi, prečo ju pre Boha nestíhame na slobode? To ju teraz 48 hodín budú držať na policajnej stanici a zase Repa podpíše návrh na vzatie do väzby a bude o tom súd rozhodovať?“ pýta sa Robert Fico.

Podpredseda strany Ladislav Kamenický opäť podotkol, že okrem množstva úmrtí ľudia na Slovensku neuveriteľne ekonomicky trpia. Predávajú svoj majetok, sú zadĺžení a nevedia, ako budú fungovať v budúcnosti. „Namiesto toho, aby vláda riešila plán obnovy a blíži sa nám termín 15. apríla, tak dovtedy sa bude vláda zaoberať sama sebou? Namiesto toho, aby sme z Európskej únie zobrali 6 miliárd eur, tak úplne zbytočne kúpime 35 miliónov antigénových testov za 140 miliónov eur. Úplne zbytočne. Akú pomoc ide urobiť vláda pre mestá a obce? Včera sa mi sťažoval jeden starosta, že každý rok dostal od bývalej vlády dotáciu do 15 tisíc eur pre to, aby si napríklad mohli niekde opraviť sociálne zariadenia v škole alebo opraviť si priestory v dome kultúry. Táto vláda dala pomoc za rok 2020 nula eur,“ povedal Ladislav Kamenický. Taktiež vyzval vládu na to, aby konečne začala robiť pre ľudí alebo aby odišla čím rýchlejšie preč.

Zdroj: tlačové oddelenie strany SMER-SD

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
One thought on “R. Fico(video) : Arogantná vládna koalícia sa venuje sebe a kašle na ľudí, R. Fico na tlačovke hovoril o fašizme v súvislostí s prípadom M. Jankovskej

  • 4. marca 2021 at 17:21
    Permalink

    Už chýba len španielska čižma, váha na čarodejnice, či drvič hlavy… ja nemám slov; sú to chorí sadisti!
    Super tlačovka!

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *